تولد:

ملیت:

علی محمد حسام فر

علی محمد حسام فر در شیراز متولد شده است. وی در سال ۱۳۷۹ تحصیل در رشته‌ی حقوق را در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز شروع کرده و سال دوم دانشگاه با دوستانش گروه تئاتر “پرچیستا” را تاسیس کرده است که تاکنون در آن کارهای تجربی زیادی تولید شده است. از سال ۱۳۸۰ یکی ازاعضای گروه تئاتر کولی با مدیریت میلاد اکبرنژاد بوده‌ و بیشتر کارنامه‌ی تئاتری وی حاصل همکاری با ایشان بوده است.

در همان سال، همکاری خودش را با صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، رادیو فارس آغاز کرده است. وی گوینده ی برنامه های زیادی در رادیو فارس بوده‌ و هم چنین در بیش از سه هزار دقیقه نمایش رادیویی بازی کرده است

در سال ۱۳۹۰ برنده ی یک فرصت مطالعاتی از طرف وزارت علوم کشور استرالیا شده و دوره ی بازیگری و ژورنالیسم رادیویی را در دانشگاه ولنگونگ استرالیا و رادیوی ملی A.B.C این کشور گذرانده است.

در سال ۱۳۹۸ مدرک کارشناسی ارشد حقوق بین‌الملل را اخذ کرده است.

وی سابقه حضور در نمایش های "دختر یانکی"، "کلاغ پر!"، "رقص در تاریکی"، "کابوس وقتی کاپوچینو تمام می شود"، "چیزهایی که می خواستم از دانتون بدانم ولی می‌ترسیدم از ژاندارک بپرسم"، "شهادت پیوتر اوهه"، "تانگوی پنج نفره برای آزادی"، "می خواستم ببوسمت باران گرفت"، "در کوه های کابل زنی است که… "، "پرندگان می‌ایند" را در کارنامه کاری خود دارد.

وی همچنین در فیلم های کوتاه "خصم مادرزاد"، "۱۴۲"، "برش"، "خاکستر نشین" نیز به عنوان بازیگر حضور داشته است.

علی محمد حسام فر همچنین در فیلمهای "قهرمان"، "دیپورت" و سریالهای "سقوط"، "یاغی"، "پوست شیر" نیز به عنوان بازیگر نقش آفرینی کرده است.

فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش (2)

سریال ها (3)

کارگردانی (0)