تعداد بازدید از صفحه:

329

تولد:

1365

ملیت:

سوگل خالقی

بازیگر | کارگردان | طراح لباس | طراحی صحنه

متولد: 1365

سوگل خالقی متولد 6 مرداد 1365 در تهران، بازیگر است. فارغ التحصیل لیسانس رشته تئاتر، گرایش نمایش از دانشکده هنر و معماری می باشد. اولین بار در سال 1385 وقتی 20 ساله بود با حضور در بازیگری ابتدا به کلاس های گریم خانم مهری شیرازی رفت. بعد از گرفتن مدرک گریم و رضایت خانواده از طریق یکی از دوستانش به آموزشگاه چهره های ماندگار معرفی شد.آنجا زیر نظر اساتیدی چون مکاییل شهرستانی، افسر اسدی، ایرج راد، جمشید شاه محمدی، رامبد جوان و … مشغول آموزش شد. سال 1386 حین حضور در کلاس های بازیگری، توسط پیمان وجدان دوست برای بازی در فیلم "سکانس آخر" انتخاب شد و اولین بار در این فیلم جلوی دوربین رفت.

در همین سال اولین تجربه تئاتریش را با نمایشی بنام "پدر" به کارگردانی محمود جمیعی و نمایش "دایی وانیا" به کارگردانی محمود جمیعی را بدست آورد.خانوم خالقی در سال 1387 وارد کارگاه بازیگری مسعود کیمیایی شد سپس بعنوان مدیر آموزش و اجرایی تا سال 1394 به مدت 7 سال در کنار این کارگردان حضور داشت.

ایشان اولین تجربه سینمایی خود را در سال 1389 با فیلم "جرم" به کارگردانی مسعود کیمیایی بدست آورد، این فیلم در جشنواره فجر موفق به دریافت 5 سیمرغ شد.چهره خانم خالقی از سال 1394 با حضور در فیلم "چهارشنبه خون به پا می شود" شناخته تر شد و با سریال شبکه خانگی "ممنوعه" در سال 97 به شهرت رسید.

سوگل خالقی همچنین سابقه حضور در فیلمهای "متروپل"، "مسافر بهشت"، "خانم"، "خائن کشی"، "تنهاتر از من" و سریال "مسیر انحرافی" را نیز در کارنامه هنری خود دارد.

سوگل خالقی همچنین کارگردانی فیلمهای کوتاه "سایه ارغوان"، "سرخ پوش"، "تنهاتر از تنها" و نمایش "عنکبوتی گرفتار در تار" را نیز برعهده داشته است.

از دیگر فعالیتهای سوگل خالقی میتوان به طراح صحنه و لباس در فیلم "لاله کبود" اشاره کرد.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (9)

بازیگری (سریال) (2)

کارگردان (3)