تعداد بازدید از صفحه:

314

تولد:

1354

ملیت:

ایوب آقاخانی

نویسنده | بازیگر | کارگردان | بازنویسی فیلمنامه

متولد: 1354

ایوب آقاخانی متولد 1 آبان 1354 در تبریز بازیگر ، کارگردان سینما ، تئاتر و تلویزیون است. وی دارای مدرک تحصیلی کارشناس نمایش با گرایش ادبیات نمایشی از دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی 1378 و کارشناس ارشد نمایش با گرایش ادبیات نمایشی از دانشکده هنر دانشگاه تربیت مدرس 1381 میباشد. فعالیت خود را از سال 1373 وقتی 19 ساله بود بصورت کارآموز از رادیو شروع کرد و نمایش های رادیویی زیادی اجرا کرد ، او سپس در دانشگاه وار عرصه تئاتر شد. سال 1380 اولین نمایشنامه خود به نام "دوئتی کوتاه برای پاییز" را چاپ کرد.او سپس بعنوان مدرس و استاد دانشگاه شروع به تدریس کرد. اولین بار در سال 1375 با نگارش ، کارگردانی و بازی در نمایشی بنام "علت" بصورت حرفه ای وارد عرصه تئاتر شد و در سال 88 مجری برنامه "برای ایران" شبکه سه و در سال 91 اجرای بخشی از برنامه رادیو هفت را برعهده داشت.

ایوب آقاخانی سابقه حضور در فیلمهای "خائن کشی"، "حرف آخر"، "ترم زمستانی" و سریالهای "نوار زرد 2"، "نجلا 2"، "داستان یک شهر 2"، "سلام آقای مدیر"، "نجوا" و ... را در کارنامه هنری خود دارد.

ایوب آقانی در نمایشهای "داستان خرس های پاندا"، "شوبیل"، "روز بیست و یکم"، "سقراط"، "شلیک به تئاتر شهر" و ... نیز به عنوان بازیگر حضور داشته است.

ایوب آقاخانی کارگردانی نمایشهای "مکاشفه شب یلدا"، "رگ" را نیز برعهده داشته است.

ایوب آقاخانی همچنین نویسندگی نمایش "کسوف" و بازنویسی فیلمنامه فیلم "کت تنگ" را نیز برعهده داشته است.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (9)

بازیگری (سریال) (9)

نویسنده (2)

کارگردان (2)

بازنویسی فیلمنامه (1)