تولد:

1360

ملیت:

نیما حنانه

متولد: 1360

نیما حنانه متولد 1360 میباشد. وی مدرک بازیگری سینما و تلویزیون را از کانون سینماگران جوان در سال 1385 دریافت کرده است. وی دوره دیده مدرسه بازیگری تئاتر و دوره دیده مدرسه بازیگری استاد میکاییل شهرستانی میباشد.

وی در فیلمهای کوتاه "شب" به کارگردانی مریم بیات، "فردای امروز" به کارگردان علی علایی، "آنچه از ما باقی میماند" به کارگردان مجتبی یدالهی، "سلفی" به کارگردان احسان ناجی، "روبرو" به کارگردانی سحر پرتوی، "عادی مثل زندگی" به کارگردانی مهرداد کرمی، "سیب من نمیچرخد" به کارگردان مرتضی رشید، "نگاه" به کارگردان مریم معروفی، "آرزوهای بر باد رفته" به کارگردانی "وحید بندر"، "یک روز لوکیشن" به کارگردانی زهره یحیایی، "بدون مرز" به کارگردانی حامد رسولی، "توقف ممنوع" به کارگردانی مصطفی رحیمی، "ایفام" به کارگردانی دانیال توکل حضور داشته است.

وی همچنین در فیلم تلویزیونی "پیشخدمت" به کارگردان محمدرضا رئیسی و فیلمهای "دال سیاه" به کارگردانی "امیر توکلی"، "پریود" به کارگردانی مهرداد کرمی و سریال "دراکولا" به کارگردانی مهران مدیری نیز حضور داشته است.

نیما حنانه در تئاترهای "مرد مقابل" به کارگردان کتایون جهانگیری، "سه روز ابدی" به کارگردان رهام مخدومی، "خرس" به کارگردان نصیرالدین ملکی، "رقص یک شبپره در مکر چراغ" به کارگردان مهرشاد شریفی، "دولت ضعیفه" به کارگردان اصغر خلیلی، "دوازده" به کارگردانی حمید رضا رکنی، "زندگی یک هنرمند" به کارگردانی گلاره فرشچیان حضور داشته است.

وی همچنین نمایشنامه خوانی "بیمار قلابی" به کارگردانی علی حسینی، "شایعات" به کارگردانی فرید سلیمانی، "شهر بی قصه" به کارگردانی مجید اقبالی را در کارنامه کاری خود دارد.

فیلموگرافی (0)

سریال ها (1)

کارگردانی (0)