تعداد بازدید از صفحه:

362

تولد:

1368

ملیت:

سارا رسول زاده

بازیگر

متولد: 1368

سارا رسول زاده متولد 17 شهریور 1368 در تهران ، بازیگر سینما و تلویزیون ایرانی است. وی دارای مدرک مدیریت صنعتی از دانشگاه تهران است و البته او بعداً در راستای علاقه خود در زمینه کارگردانی نیز تحصیل کرد. سارا رسول زاده از کودکی به تئاتر علاقه داشت و در دوران دانش آموزی در تئاتر در کانون پرورش فکری کودکان فعالیت داشت و ده سال آنجا کار تئاتر عروسکی کرد و جایزه ی عروسک گردان برتر را دریافت کرد. همان سال ها نیز در تئاتر دانشجویی جایزه بهترین بازیگری گرفت. اولین کار سارا رسول زاده در تلویزیون سال 1388 با برنامه «ترمه طلا» برای گروه کودک بود که در آن کار مجری بازیگر بود، بعد از آن برنامه زنده «آفتاب گردان» برای گروه نوجوان در شبکه دو را اجرا کرد.

سارا رسول زاده در سال 1393 در سریال "پرده‌نشین" در تلویزیون حضور پیدا کرده است. در سال 1395 در سریال "عاشقانه" به کارگردانی منوچهر هادی بازی کرده است.

از دیگر آثاری که سارا رسول زاده در آنها حضور داشته میتوان به فیلم "حدود 8 صبح" و سریالهای "قهوه ترک"، "خون سرد"، "نجلا" اشاره کرد.

سارا رسول زاده همچنین سابقه حضور در فیلم کوتاه "اینجا نه" و نمایشهای "شهرت یا مرد فراموش شده"، "خانه برنارد آلبا"، "مارلون براندو"، "خاطرات و کابوس های یک جامه‌دار از زندگی و قتل میرزا تقی خان فراهانی" را نیز به عنوان بازیگر در کارنامه هنری خود دارد.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (6)

بازیگری (سریال) (5)