تعداد بازدید از صفحه:

383

تولد:

1355

ملیت:

بهرنگ توفیقی

دستیار کارگردان | بازیگر | کارگردان | برنامه ریز

متولد: 1355

بهرنگ توفیقی (متولد ۱۸ اسفند ۱۳۵۵، تهران) کارگردان، بازیگر و فیلم‌نامه‌نویس ایرانی است. بهرنگ توفیقی با مهاجرت خانواده به جنوب ایران از سال ۱۳۶۴ تا ۱۳۷۳ در بندر دیر (استان بوشهر) زندگی کرد و در آنجا دیپلم تجربی گرفت؛ وی سپس برای ادامه تحصیل به تهران مهاجرت کرد و در رشته کارگردانی سینما از دانشگاه سوره فارغ‌التحصیل شد.

وی کار حرفه‌ای را با بازیگری شروع کرد. همچنین در برخی فیلم‌ها برنامه‌ریز، دستیار کارگردان، مدیر تولید و نویسنده بوده‌است. وی کار هنری اش را با دستیاری کارگردانی از سال ۱۳۷۴ آغاز کرد. بازیگری را توأم با دستیاری کارگردان از سال ۱۳۷۹ دنبال کرده و در سال ۱۳۹۰ سریال "مسیر انحرافی" را کارگردانی کرد.

بهرنگ توفیقی کارگردانی آثاری همچون فیلمهای "آماده باش"، "گور به گور"، "دسته بازنده ها"، "تا فردا"، "سوختن" و سریالهای "بی همگان"، "سرگیجه"، "افرا"، "آقازاده"، "بر سر دوراهی" و ... را برعهده داشته است.

بهرنگ توفیقی همچنین سابقه حضور در فیلمهای "ورود آقایان ممنوع"، "جا مانده" و سریال "همشاگردیها" را به عنوان بازیگر در کارنامه هنری خود دارد.

بهرنگ توفیقی همچنین به عنوان دستیار کارگردان و برنامه ریز در فیلمهای "ورود آقایان ممنوع"، "خشاب خالی" نیز حضور داشته است.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (2)

بازیگری (سریال) (1)

دستیار کارگردان (3)

کارگردان (17)

برنامه ریز (2)