تعداد بازدید از صفحه:

303

تولد:

1370

ملیت:

مینا دلشاد

بازیگر

متولد: 1370

مینا دلشاد متولد 6 خرداد 1370 در مشهد بازیگر جوان سینما، تئاتر و تلویزیون ایران است.وی فارغ التحصیل فوق دیپلم پرستاری می باشد، فعالیت خود را از تئاتر شروع کرد و با سینما جلوی دوربین رفت سپس به تهران مهاجرت کرد و حالا در تلویزیون بازی می کند.از سال 1379 وقتی 9 ساله اولین تجربه خود را در بازیگری با تئاتر مدرسه بدست آورد، سپس برای نمایشی در مورد حضرت علی جایزه اول کارگردانی این رده سنی را در استان گرفت.

وی در سال 1388 با حضور در تست فیلم "در انتظار معجزه" به کارگردانی رسول صدر عاملی پذیرفته شد. به این ترتیب با این فیلم اولین بار جلوی دوربین رفت.سال 87 – 88 بود که برای ادامه فعالیت راهی تهران شد و در ورکشاپ های خصوصی پانته آ بهرام شرکت کرد سپس در تئاتر های دانشجویی ادامه فعالیت داد.

مینا دلشاد بازیگری در تلویزیون را در سال ۹۲ و با بازی در سریال "نوشدارو" آغاز نمود. همچنین وی بازیگری در سینما را هم در سال ۸۸ و با بازی در فیلم "جایزه ای برای او" و فیلم "دو راهی" شروع نمود.مینا دلشاد در سریال "ماه و پلنگ" شبکه سه سیما به کارگردانی احمد امینی در نقش شریفه همچنین بیشتر دیده شد. همچنین در تابستان ۹۶ در سریال "گمشدگان" به ایفای نقش پرداخت. وی همچنین در ​نقش عزت در سریال "ستایش 3" نیز نقش‌آفرینی کرده است.

مینا دلشاد همچنین در فیلمهای "کاوشگران"، "مسلخ"، "انتخاب موفق"، "فرار از کمپ 2" و سریالهای "اسمشو نیار"، "کیفر"، "بیگانه ای با من است" نیز به عنوان بازیگر حضور داشته است.

مینا دلشاد همچنین در نمایشهای "بوغوژد"، "گزارش یک مهمانی"، "سمفونی درون بطری" و فیلم کوتاه "اجکت" نیز به عنوان بازیگر حضور داشته است.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (11)

بازیگری (سریال) (8)