تعداد بازدید از صفحه:

421

تولد:

1349

ملیت:

امیر آتشانی

متولد: 1349

امیر آتشانی، بازیگر و کارگردان تئاتر سینما و تلویزیون در ۳۰ اردیبهشت ۱۳۴۹ در تهران متولد شد. وی تحصیلات خود را تا مقطع دیپلم ادامه داد و سپس وارد دانشگاه تهران شد و در رشته ادبیات نمایشی تا مقطه لیسانس پیش رفت. او سالها در کلاس های خصوصی آموزشکده هنر نیاوران مشغول تحصیل در عرصه بازیگری بوده است و در سال 1376 تصمیم گرفت تحصیلات خود را تا مقطع فوق لیسانس ادامه دهد و در سال 1382 موفق به اخذ مدرک تحصیلی فوق لیسانس کارگردانی تئاتر از دانشگاه تربیت مدرس تهران شد.

امیر آتشانی در سال 1370 بصورت حرفه ای بازیگری در تئاتر را شروع کرد تا اینکه دو سال بعد با نمایش "سیاوشون" کارگردانی را هم تجربه کرد.در سال 1379 بازی در سریال "پس از باران" اولین تجربه بازی وی در مقابل دوربین تلویزیون است. در سال 1380 امیر آتشانی با بازی در سریال "شب دهم" به خوبی درخشید. وی در سریال "دولت مخفی" در نقش غفور ایفای نقش کرده است.

امیر آتشانی همچنین سابقه حضور در فیلمهای "جنگ جهانی سوم"، "یک ماه و ده روز"، "لحظه صید"، "گنجشک و قناری"، "بمانی هفتم" و سریالهای "باخانمان"، "لبه تاریکی"، "خانه ای در تاریکی"، "سایه سکوت"، "فردا دیر است" و ... را در کارنامه هنری خود دارد.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (7)

بازیگری (سریال) (10)