تعداد بازدید از صفحه:

305

تولد:

1370

ملیت:

مجید نوروزی

متولد: 1370

مجید نوروزی در تاریخ ۲۰ فروردین ۱۳۷۰ در تهران به دنیا آمد.دیپلم هنرستان کمال الملک از رشته نمایش دارد. از دانشگاه آزاد تهران توانسته لیسانس رشته بازیگری و همچنین فوق لیسانس کارگردانی بگیرد.در ۱۴ سالگی در سال ۱۳۸۴ با نمایشنامه خوانی "عنکبوت" به کارگردانی رضا جابر انصاری کار هنری خود را شروع کرد. نمایش “بازیگر تعزیه” به کارگردانی میثم یوسفی نیز اولین نمایشی بود که مجید نوروزی به طور عمومی در آن به اجرای نمایش پرداخت. بعد از این دو کار تا زمانی که دیپلمش را از هنرستان کمال الملک بگیرد و وارد رشته هنر شود هیچ کار حرفه ای انجام نداد و از سال ۸۸ به بعد به طور جدی فعالیت های هنری اش را آغاز کرد تا اینکه در سال ۱۳۹۲ در سی و دومین دوره از جشنواره تئاتر فجر با اجرا در یک نمایش رادیویی به نام “جن بچه در حجله عریان” دیده شد و مورد تقدیر قرار گرفت.

فعالیت مجید نوروزی در تلویزیون با سریال “ماه و پلنگ” به کارگردانی احمد امینی شروع شد که در آن یک نقش کوتاه را بازی کرد و پس از آن با بازی در سریال “زیر پای مادر” به کارگردانی بهرنگ توفیقی به شهرت رسید.

مجید نوروزی همچنین سابقه حضور در فیلمهای "تارا"، "مرد بازنده"، "مصلحت"، "دوزیست"، "سرود خاک" و سریالهای "خاتون"، "زمین گرم"، "نجوا"، "گاندو"، "چرخ فلک" و ... را در کارنامه هنری خود دارد.

مجید نوروزی همچنین سابقه حضور در نمایشهای "پاتوق"، "وقتی کبوترها ناپدید شدند" را نیز به عنوان بازیگر در کارنامه هنری خود دارد.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (9)

بازیگری (سریال) (10)