تولد:

1355

ملیت:

رضا شریف نژاد

متولد: 1355

رضاشریف نژاد متولد ۱۹ مهرماه ۱۳۵۵ در تهران است. او که از بدو کودکی علاقه و استعداد خود را به هنر های مختلف نشان داده بود با پیگیری استعداد خود در رشته نمایش و نمایشنامه نویسی توانست چندین بار در مقاطع مختلف تا پیش از ورود به دانشگاه ، حائز مقامهای استانی و کشوری شود .وی پس از کسب دیپلم در رشته ریاضی فیزیک ، در سال ۱۳۷۳ وارد دوره های فیلم سازی سینمای جوان شده و همزمان با قبولی در رشته مرمت آثار تاریخی در دانشگاه هنر تهران(دانشکده هنر اصفهان) فعالیتهای تئاتری خود را نیز در سطح دانشجویی دنبال می کند که این فعالیتها در همان مقطع منتج به نویسندگی، کارگردانی و بازی در مجموعه طنز پنجره در صدا و سیمای اصفهان شده که اتفاقا مورد توجه بینندگان قرار می گیرد.
پس از آن بلافاصله بعنوان یکی از نویسندگان مستعد طنز ، در دفتر تولید بیژن بیرنگ و مسعود رسام که موفقترین مجموعه ها را در آن ایام میساختند،به استخدام در آمده که ماحصل آن همکاری، نویسندگی در سریالهای قطار ابدی، بنه عشق و ستارگان عشق(ناتمام ماند) می شود.
او در ادامه نگارش سریال اجتماعی نظیر «راز شیوا» وهمکاری در نگارش «فصل زرد» را نیز بر عهده گرفت و علاوه بر آن در فاصله سالهای ۷۷ تا ۸۱ ،طراحی و نگارش چندین سریال طنز مانند«صفر درجه» «شرکت نصف جهانگردی»، «مهمانپذیر توبا»و… را نیز در رزومه خود دارد.
وی دهه بعدی فعالیتی خود را تقریبا به دور از نویسندگی و اینبار با بازیگری دنبال میکند که نتیجه آن بازی در سریالهای«خواستگاران» گلاب ادینه ،« چند لحظه دیرتر » فیاض موسوی،«بازخوانی یک پرونده» علی خودسیانی،« سقوط آزاد»علیرضا امینی و «شاید برای شما هم اتفاق بیفتد» احمد معظمی، «ترور خاموش» احمد معظمی و سریالهایی در شبکه ویدیو خانگی نظیر«عالیجناب» سام قریبیان،«سیاوش»سروش محمد زاده و «دراکولا» مهران مدیری می باشد و علاوه بر آن در چند تله فیلم نظیر«مسلوب» عادل تبریزی نیز در قاب تلویزیون ظاهر شده است.
وی همچنین بازیگری در سینما را با فیلم «پی۲۲» قاسمی جامی آغاز نموده و در ادامه در فیلمهای «صفر» مسعود یزدانی، «۳۶۰ درجه» سام قریبیان ، «بارکد»و « چار راه استانبول» مصطفی کیایی نیز حضور داشته.رضا شریف نژاد علاوه بر گذراندن ورکشاپهای مختلف بازیگری و فیلمنامه نزد اساتید مختلف نظیر سام قریبیان، شهاب حسینی، اصغر فرهادی و… ،دارای مدرک کارشناسی ارشد بازیگری از دانشگاه هنر نیز میباشد.

نکته حائز توجه در رزومه بازیگری رضاشریف نژاد که تا امروز در بیش از ۳۰ فیلم، تله فیلم و سریال نقش آفرینی کرده ،اینست که فارغ از ژانر آنها،حضور وی صرفا در نقش منفی بوده و بنا به اعتقاد و علاقه اش ،تعمدا از پذیرش نقش مثبت در فیلمها طفره رفته و سعی دارد تا خود را بعنوان «بد من» در نظر مخاطبان موکد نماید.
از انجا که ایشان از فیزیک و میمیک مناسبی نیز برخوردار است و سابقه فعالیت حرفه ای در رشته های شنا، بوکس، والیبال، تیراندازی و سوارکاری را نیز دارد ، در نتیجه بعنوان مدل با برندهای معتبر کشور نیز سابقه همکاری داشته و دارد.
امید آن می رود که در آینده از این بازیگر مستعد و خوش ظاهر ، بیشتر ببینیم و بشنویم.

فیلموگرافی (5)

سریال ها (8)

کارگردانی (0)