تولد:

1314

ملیت:

محمد متوسلانی

متولد: 1314

محمد متوسلانی بازیگر قدیمی سینما و تلویزیون ایران است. وی سال ۱۳۱۴ چشم به جهان گشود. از مهم‌ترین آثار محمد متوسلانی می‌توان به بازیگری در سریال گاهی به پشت سر نگاه کن، سریال در جستجوی آرامش و فیلم گناهکاران اشاره کرد.

محمد متوسلانی نخستین بار در سینما حضور یافته و سال ۱۳۳۷ در ۲۳ سالگی در فیلم طوفان در شهر ما به کارگردانی ساموئل خاچیکیان بازی کرده است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند سریال گاهی به پشت سر نگاه کن، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای محمد متوسلانی محسوب می‌شود، مخصوصا همکاری با هنرمندان باتجربه‌ای همچون حسین دانشور، آراماییس وارطان یوسفیانس، روفیا و منصور سپهرنیا توانایی‌های بازیگریش را ارتقا بخشید.

محمد متوسلانی در سال ۱۳۹۳ دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در اثر مهمی بازی کرده است. اثر مهم محمد متوسلانی در این سال، بازیگری در سریال گاهی به پشت سر نگاه کن به کارگردانی مازیار میری محسوب می‌شود.

محمد متوسلانی سال ۱۳۹۳ در ۷۹ سالگی در سریال گاهی به پشت سر نگاه کن نقش مهمی بازی کرده است که توانست با مهارت خود، آن نقش و همچنین خودش را میان مخاطبان تلویزیون مطرح کند. شاید مهم‌ترین بخش بیوگرافی محمد متوسلانی بازی در سریال گاهی به پشت سر نگاه کن بوده است. زندگی حرفه‌ای و بازیگری محمد متوسلانی را باید مدیون اعتماد مازیار میری باشیم. چرا که اگر مازیار میری به عنوان کارگردان به محمد متوسلانی برای بازیگری در سریالش اعتماد نکرده بود، شاید محمد متوسلانی مسیر سخت‌تری را باید برای دنیای بازیگری خود انتخاب می‌نمود. از محمد متوسلانی نقل قول شده است که برای بازی خود در سریال گاهی به پشت سر نگاه کن و همکاریش با مازیار میری به‌عنوان کارگردان ابراز رضایت کرده است. محمد متوسلانی توانست با بازی در سریال گاهی به پشت سر نگاه کن تجربه بازیگری موفقی برای خود رقم بزند، مخصوصا همکاری در کنار بازیگران نظیر امین تارخ، سعید چنگیزیان، هدایت هاشمی و نگار عابدی توانست سطح بازیگریش را متحول کند.

محمد متوسلانی علاوه‌بر سریال گاهی به پشت سر نگاه کن، سال ۱۳۹۶ در ۸۲ سالگی در سریال در جستجوی آرامش نیز بازی کرده است. محمد متوسلانی نکات خوبی از سعید سلطانی کارگردان سریال در جستجوی آرامش آموخت و تجربه ارزشمندی از بازی در کنار هنرمندانی چون مهدی هاشمی، داریوش فرهنگ، پژمان بازغی و حدیث میرامینی بدست آورد.

فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش (6)

سریال ها (3)

کارگردانی (4)