تعداد بازدید از صفحه:

654

تولد:

ملیت:

پیام احمدی نیا

بازیگر

پیام احمدی‌نیا متولد دهه 60، بازیگر است. وی فعالیت خود را در عرصه هنر از پشت صحنه و به عنوان دستیار کارگردان آغاز کرد. وی برای اولین بار در سال 1392 با بازی در فیلم سینمایی «پایان خدمت» به کارگردانی حمید زرگرنژاد، جلوی دوربین رفت. یکی از کارهای پیام احمدی‌نیا در تلویزیون سریال «وارش» می‌باشد. در سال 1398، پیام احمدی‌نیا در سریال «بیگانه‌ای با من است» در نقش "سلیم" که کاراکتری منفی دارد به ایفای نقش پرداخت.

او در سریال «افسر نمونه» به کارگردانی مسعود آب‌پرور، نقش بوکسوری بنام "جابر" ملقب به "جابر تراکتور" را ایفا می‌کرد.وی برای اولین بار نقش اول یک فیلم سینمایی را در فیلم «حمال طلا» برعهده داشت. پیام احمدی‌نیا در فیلم «شیرکوهستان» به ایفای نقش پرداخته است. وی تجربه حضور در شبکه نمایش خانگی را نیز دارد و از جمله کارهای او می‌توان به سریال‌های «آسپرین» به نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی فرهاد نجفی در سال 1394 و «هیولا» به کارگردانی مهران مدیری در سال 1397 اشاره کرد.

از دیگر کارهای پیام احمدی نیا میتوان به فیلم های "لونه زنبور"، "ناهید"، "ملاقات خصوصی"، "کوچه ژاپنی ها" و "کار کثیف" و سریالهای "خانواده دکتر ماهان"، "آفتاب پرست"، "سرجوخه"، "سودا" و "زندگی از نو" اشاره کرد.

پیام احمدی نیا سابقه حضور در فیلمهای کوتاه "دشنه"، "تب"، "دزدگیر"، "تاریخ گذشته" را نیز در کارنامه هنری خود دارد.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (24)

بازیگری (سریال) (16)