تعداد بازدید از صفحه:

322

تولد:

1368

ملیت:

دیبا زاهدی

بازیگر

متولد: 1368

دیبا زاهدی بازیگر سینما و تلویزیون 7 آذرماه سال 68 در تهران متولد شد و در رشته معماری به تحصیل پرداخت. دیبا زاهدی بازیگری را در کلاس های استاد حمید سمندریان آموخت و از همان جا بود که به تهیه کننده فیلم "پنج ستاره" معرفی شد و اولین تجربه بازیگری اش کلید خورد. سریال "87 متر" به کارگردانی کیانوش عباری اولین سریال دیبا زاهدی بود که سال 97 مقابل دوربین رفت. وی در اولین تجربه حضور در نمایش خانگی در سریال "نهنگ آبی" ساخته فریدون جیرانی مقابل دوربین رفت.

دیبا زاهدی بعد از بازی در فیلم "پنج ستاره" در یک فیلم سینمایی دیگر به نام "سایه" مقابل دوربین رفت و بعد از آن از سوی ابراهیم حاتمی کیا برای بازی در فیلم "بادیگارد" انتخاب شد. "تیغ و ترمه" فیلمی به کارگردانی کیومرث پوراحمد بود که دیبا زاهدی در آن به ایفای نقش پرداخت. سریال "بوم و بانو" به کارگردانی سعید سلطانی یکی دیگر از تجربه های بازیگری دیبا زاهدی در تلویزیون است.

از دیگر آثاری که دیبا زاهدی در آنها حضور داشته میتوان به فیلمهای "لامینور"، "آزاد به قید شرط"، "اگزما" و سریالهای "آنها"، "روزی روزگاری مریخ"، "هم بازی"، "آقازاده"، "محکومین 2 (سرگذشت)" و ... اشاره کرد.

دیبا زاهدی همچنین سابقه حضور در فیلم کوتاه "پاپیون" و نمایش "جنون محض" را نیز در کارنامه هنری خود دارد.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (10)

بازیگری (سریال) (10)