تعداد بازدید از صفحه:

283

تولد:

1348

ملیت:

مریم مقدم

بازیگر | کارگردان

متولد: 1348

مریم مقدم بازیگر متولد سال 1348 در تهران است. مریم مقدم نخستین بار در فیلم "بلندی های صفر" در سینمای ایران ایفای نقش کرد. وی فارغ التحصیل در مدرسه بین المللی هنرهای نمایشی گوتنبرگ سود از سال 1384 تا 1390 بازیگر تئاتر ملی کشور سوئد بوده است. تحصیلات او در رشته علوم سیاسی در سوئد ناتمام ماند.

وی پس از فیلم "بلندیهای صفر" در سریال "روزهای بهتر (چهارگاه)" بازی کرد که به موفقیت بیشتری رسید. در سال 1393 در فیلم "احتمال باران اسیدی" به کارگردانی بهتاش صناعی ها ایفای نقش کرد. او به عنوان نویسنده در سینما و تلویزیون هم فعالیت داشته است. در حرفه عکاسی هم مشغول است و از مهمترین آثار مریم مقدم در حرفه عکاسی به فیلم "مواجهه" و در حوزه نویسندگی هم به فیلمهای "قصیده گاو سفید"، "احتمال باران اسیدی" می توان اشاره کرد.

وی همچنین در سریال "با من بمان" و فیلم های "مواجهه"، "چریکه هورام"، "سینما سینماست"، "برگ جان"، "قصیده گاو سفید"، "سکوت بین دو فکر" و ... به عنوان بازیگر حضور داشته است.

مریم مقدم کارگردانی فیلم "قصیده گاو سفید" و مستند "دیپلماسی شکست ناپذیر آقای نادری" را بصورت مشترک با بهتاش صناعی ها برعهده داشته است.

مریم مقدم با کارگردان ایرانی "بهتاش صناعی ها" ازدواج کرده است.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (8)

بازیگری (سریال) (2)

کارگردان (1)