تعداد بازدید از صفحه:

422

تولد:

1352

ملیت:

آشا محرابی

نویسنده | بازیگر | کارگردان

متولد: 1352

آشا محرابی 31 مرداد ماه سال 1352 در تهران متولد شد او از هنرپیشگان ایرانی رادیو و تلویزیون میباشد و دارای تحصیلات در رشته زبان انگلیسی و روابط بین الملل و بازیگری و کارگردانی است. وی فرزند اسماعیل محرابی بازیگر ایرانی است. او در سال 1374، با قبولی در آزمون اداره کل نمایش پا به عرصه نمایشهای رادیویی گذاشت. پس از ورود به رادیو، کار در صحنهٔ تئاتر را در سال 1377 با بازی در نمایش "دایره گچی قفقازی" به کارگردانی استاد حمید سمندریان در تالار اصلی تئاتر شهر آغاز کرد.

آشا محرابی برای اولین بار با سریال "مرگ تدریجی یک رویا" وارد قاب تلویزیون شد. وی همچنین سابقه حضور در فیلم های "جنون"، "موش گیر"، "دو لکه ابر"، "ماهرخ"، "جت کات"، "کفشدوزک"، "بی پی ام بند"، "چسب زخم"، "دختران هم می میرند"، "در دنیای من"، "با ستاره بودن" و سریالهای "فرشتگان بی بال"، "نارگیل"، "مسافران شهر"، "تازه وارد"، "کلبه ای در مه" و ... را نیز در کارنامه هنری خود دارد.

آشا محرابی همچنین سابقه حضور در نمایشهای "رادیکال هفت ممیز هفت"، "نجواهای در گلو مانده"، "مو"، "نام تمام مادران"، "پستچی همیشه دوبار زنگ می زند"، "عشقه"، "منظومه مور بی ملکه"، "شهر شطرنجی"، "شبی که راشل از خانه رفت"، "خسیس"، "دایره گچی قفقازی" را نیز به عنوان بازیگر در کارنامه هنری خود دارد.

آشا محرابی کارگردانی نمایشهای "بچه های تک استریت کارلو"، "پشت سایه شب"، "من که حرفی ندارم"، "دنبالشو نگیر"، "خانه عروسک" را نیز برعهده داشته است.

آشا محرابی نویسندگی فیلمنامه "شوکا" را نیز برعهده داشته است.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (33)

بازیگری (سریال) (35)

کارگردان (1)