تعداد بازدید از صفحه:

268

تولد:

1361

ملیت:

ارشا اقدسی

بازیگر | طراح بدلکاری | بدلکار

متولد: 1361

ارشا اقدسی ۱۴ اردیبهشت سال ۱۳۶۱ در تهران به دنیا آمد. وی از کودکی ورزش را دنبال می‌کرد و به دنبال فعالیت‌های ورزشی اش، آی کیدو را فرا گرفت و مربی آن شد. در سال ۸۴ به دنبال موفقیتش در کسب بورسیهٔ تحصیلی در رشتهٔ تربیت بدنی، عازم ایتالیا بود که از طریق یک آگهی برای دوره‌های بدلکاری با پیمان ابدی آشنا و در ایران ماندگار شد و بدلکاری را ادامه داد، تا جایی که توانست سرمربی کلاس‌های بدلکاری پیمان ابدی و اولین مربی بانجی جامپینگ ایران و نیز اولین مربی تونل باد صبا در ایران شود.

ارشا اقدسی در ۱۳ بهمن ۱۳۸۵ گروه بدلکاران ۱۳ را تأسیس کرد و فعالیت‌های خود را با گروهش در ایران و عرصهٔ بین‌الملل ادامه داد. او سپس برای برگزاری مسابقه آب و آتش، مجری شبکه نسیم شد. وی در آثاری همچون فیلمهای "انتخاب ویژه"، "قانون مورفی"، "هزارپا
"، "آرایش غلیظ" و سریالهای "بعد از آزادی"، "حوالی پاییز"، "عالیجناب"، "قلب یخی (فصل دوم)"، "عملیات 125 (فصل دوم)" و ... به عنوان بازیگر حضور داشته است.

از دیگر فعالیتهای ارشا اقدسی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
🔹طراح بدلکاری در فیلمهای "خائن کشی"، "داستان دست انداز"، "راه آبی ابریشم"، "سلام بر فرشتگان"، "دختر شاه پریون" و سریال "پایتخت 6" و ...
🔹بدلکار در فیلمهای "زیر نور کم"، "جرم"، "اخلاقتو خوب کن"، "باغ قرمز"، "شیفت شبانه" و سریال "پایتخت 6" و ...

ارشا اقدسی روز چهارشنبه ششم مرداد ماه ۱۴۰۰ در جریان همکاری با یک پروژه سینمایی در بیروت و به هنگام ضبط صحنه‌ای مربوط به چپ کردن ماشین، دچار حادثه‌ای سنگین شد که به دنبال آن، او را به بیمارستانی در بیروت منتقل کردند. اقدسی در ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ بر اثر جراحات وارده ناشی از حادثه چپ کردن ماشین در بیروت، لبنان درگذشت.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (5)

بازیگری (سریال) (7)

طراح بدلکاری (12)

بدلکار (9)