تعداد بازدید از صفحه:

387

تولد:

1363

ملیت:

حسین امیدی

بازیگر

متولد: 1363

حسین امیدی متولد 1363 در کرج میباشد. حسین امیدی لیسانس بازیگری تئاتر اش را از دانشکده هنر و معماری در سال 1387 دریافت کرده است. وی همچنین فوق لیسانس بازیگری از دانشگاه تربیت مدرس دارد. حسین امیدی مدرک بازیگری مقدماتی و پیشرفته از خانه تئاتر کرج (1381) را نیز دارد. حسین امیدی از سال 1385، عضو انجمن بازیگران خانه تئاتر است. وی بازیگری را از تئاتر و اجراهای دانشگاهی آغاز کرد.

در اولین تجربه های بازیگری اش در فیلم "یک داستان عاشقانه" به کارگردانی مصطفی کوشکی و "شب بیرون" ساخته کاوه سجاد حسینی در سال 92 مقابل دوربین رفت. این بازیگر جوان با بازی در فیلم "چهارراه استانبول" بیش از پیش دیده شد. اولین تجربه بازی در سریال برای حسین امیدی، بازی در سریال نمایش خانگی «ساخت ایران 2» است.

از جوایز و افتخارات حسین امیدی میتوان به جایزه اول بازیگری مرد برای نمایش «عروس, افسوس, کابوس بلوتوث» از جشنواره تئاتر تجربه سال ۱۳۸۷ و دیپلم افتخاربازیگر مرد جشنواره تئاتر فجر سال ۱۳۹۰ برای بازی در نمایش «به مراسم مرگ داداش خوش آمدید» اشاره کرد.

حسین امیدی همچنین در فیلم های "مطرب"، "شبگرد" و سریالهای "همگناه"، "ساخت ایران 3" به عنوان بازیگر حضور داشته است.

حسین امیدی سابقه حضور در نمایشهای "پناه کاه"، "نسل آخر"، "اژدهای طلایی"، "مرسولات پترزبورگ" را نیز در کارنامه هنری خود دارد.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (9)

بازیگری (سریال) (3)