تعداد بازدید از صفحه:

2109

تولد:

1355

ملیت:

لیلا موسوی

متولد: 1355

لیلا موسوی، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون، سال 1355 در شهر تهران متولد شد. او حرفه‌اش را با بازی در تئاتر آغاز کرد و از سال 1376 بازی مقابل دوربین را با مجموعه‌ی «خانواده محبوب» تجربه کرد. وی دارای مدرک کارشناسی نمایش با گرایش ادبیات نمایشی از دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی است.

وی سابقه حضور در فیلم های "جن زیبا"، "رگ خواب" و "باز هم سیب داری"، "پایان روز ماتم"، "شهر فرشتگان"، "سایه(همدلی)"، "پیدا و پنهان"، "سفر"، "خفتگان بیدار" و سریالهای "منطقه ممنوعه"، "خانواده محبوب"، "پونه و پوریا"، "جلال الدین"، "شاید برای شما اتفاق بیافتد" و .... را به عنوان بازیگر دارد.

وی همچنین در فیلم های کوتاه "ساعت منفی" به کارگردانی نعلبندیان، "امانوئل" به کارگردانی حمیدرضا صفار، "کلمه" به کارگردانی ناهید حسن زاده و "من بر زمین سنگین شدم" به کارگردانی ناهید حسن زاده و تله تئاترهای "اسماعیل کربلا"، "چریکه مرد زنبیل فروش" نیز حضور داشته است.

در زمینه تئاتر نیز میتوان به حضور وی در آثار زیر اشاره کرد:

"درج مشکین" به کارگردانی شارمین میمندی نژاد، "نقل قول عاشقان" به کارگردانی سیاوش طهمورث، "بیداری" به کارگردانی اقسانه نوری، "او فقط یک پرنده نبود" به کارگردانی افسانه نوری،"آینه ای توی سقف" به کارگردانی کورش زارعی، "سرود دوباره کلات" به کارگردانی سعید اسدی، "اسماعیل اسماعیل" به کارگردانی حسن رونده ، "بانوی بی نشان" به کارگردانی حسین پارسایی، "مهرگیاه" به کارگردانی رضا عباسی، "دشمنان جامعه سالم" به کارگردانی منیژه محامدی، "دود کعبه" به کارگردانی سعید شاپوری، "اسب" به کارگردانی امیریل ارجمند، "سلامان و ابسال" به کارگردانی مهدی شمسایی، "مسافران کوفه" به کارگردانی کورش زارعی، "در قاب ماه"- به کارگردانی حسین مسافر آستانه

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (5)

بازیگری (سریال) (8)