نام:

علی اوجی

تعداد بازدید از صفحه:

216

تولد:

1362

ملیت:

علی اوجی

متولد: 1362

علی اوجی متولد 17 اسفند 1362 در تهران بازیگر ، کارگردان و تهیه کننده سینما است.فارغ التحصیل لیسانس رشته کارگردانی می باشد که فعالیت خود را از ساخت فیلم کوتاه شروع کرد سپس وارد تهیه کنندگی موسیقی شد و حالا کمدین هم است. در 14 سالگی ساخت فیلم کوتاه را شروع کرد و یکی از فیلم هایش را به مسعود کیمیایی تقدیم کرد که با تشویق این کارگردان تصمیم گرفت راه هنری را برود. بعد از آشنایی با رضا یزدانی (خواننده) برنامه ریز فعالیت های او را برعهده گرفت سپس در قامت تهیه کننده در ساخت قطعات و آلبوم با وی همکاری کرد.آشنایی اش با مهران مدیری در پشت صحنه یکی از سریال ها سبب دعوت او به عرصه بازیگری و حضور در سریال "قهوه تلخ" سال 89 شد. بازی او اما بخاطر توقف پخش سریال قهوه تلخ دیده نشد تا اینکه سال 1391 در دو قسمت بعنوان بازیگری مهمان با سریال "پژمان" جلوی دوربین رفت.

بازی حرفه ای او با سریال "شوخی کردم" مهران مدیری از سال 1392 بود ، سپس در سریال "در حاشیه" سال 94 به شهرت رسید.بجز همکاری و دوستی عمیق با رضا یزدانی ، مدیر برنامه گروه موسیقی دنگ شو می باشد و تهیه کننده آلبوم های مانی رهنم ا، کاوه آفاق ، هومن جاوید و خیلی از خوانندگان صاحب نام دیگر می باشد. اوجی به مدت 6 سال به درخواست مرحوم علی معلم ، کارگردانی جشن سینمایی و تلویزیونی دنیای هنری معروف به جشنواره حافظ را بر عهده شد.علی اوجی اردیبهشت 96 وقتی 34 ساله بود با نرگس محمدی ازدواج کرد.

وی همچنین در فیلم های "خوب بد جلف"، "2888"، "ماموریت غیرممکن"، "غیبت موجه"، "گربه سیاه" و سریالهای "ملکه گدایان"، "مرضیه"، "پدر گواردیولا"، "سالهای دور از خانه"، "آرماندو" و ... نیز نقش آفرینی کرده است.

علی اوجی سابقه حضور در نمایش "به علیت ضیق وقت" را نیز به عنوان بازیگر در کارنامه هنری خود دارد.

فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش (10)

سریال ها (11)

کارگردانی (0)