تعداد بازدید از صفحه:

338

تولد:

1342

ملیت:

خسرو احمدی

بازیگر

متولد: 1342

خسرو احمدی متولد 28 خرداد 1342 در تهران، بازیگر است. فارغ التحصیل مقطع دیپلم رشته تجربی می باشد بدون کلاس و یادگیری بازیگری را شروع کرد و با برنامه "النگ و دولنگ" به شدت به شهرت رسید .زمانی که در شمال کشور در شهر قائم شهر زندگی می کرد به پیشنهاد دوستی وارد رادیو مازندران شد و به مدت یکسال مجری رادیو با زبان مازنی و فارسی بود.

بعدها در سال 59 – 60 به تهران مهاجرت کرد و در کنار کار در کارگاه ریخته گری و بعدها با کار در شرکت بیمه بصورت جدی تئاتر بازی کرد.بصورت جدی با سریال "بیداران" در سال 1369 از شبکه 2 وارد قاب تلویزیون شد.بعد از مدت کوتاهی با برنامه کودک "النگ و دولنگ" به کارگردانی ایرج طهماسب که نقش النگ را عیسی یوسفی پور و دولنگ را خودش (خسرو احمدی) بازی می کرد به شدت به شهرت رسید.

وی همچنین در آثاری همچون فیلم های "پسرم رسول"، "مامان مهشید"، "چهارراه استانبول"، "سه بیگانه"، "دلم می خواد" و سریالهای "زیرخاکی 2"، "آنها"، "باخانمان"، "سالهای دور از خانه"، "راه و بیراه" و ... به عنوان بازیگر حضور داشته است.

خسرو احمدی سابقه حضور در فیلم کوتاه "سیندرلا" و نمایشهای "جریان"، "دزدان شماره 43"، "هرملین"، "زهرماری"، "فیش آباد" و ... را نیز در کارنامه هنری خود دارد.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (44)

بازیگری (سریال) (31)