تعداد بازدید از صفحه:

356

تولد:

1359

ملیت:

علیرضا کمالی

بازیگر

متولد: 1359

علیرضا کمالی متولد ۲۷ اردیبهشت ۱۳۵۹ در منطقه نظام آباد تهران می باشد. او با دنیا مدنی (دختر رویا تیموریان) ازدواج کرده است .علیرضا کمالی نژاد سال ۱۳۷۹ وارد دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران شد و در حین تحصیل در حوزه هنری تهران در رشته نمایش عروسکی فعالیت کرد، که سه سال این همکاری طول کشید و در نهمین جشنواره سراسری تئاتر دفاع مقدس بعنوان بهترین بازیگر انتخاب شد. در سال 1382 بعنوان دستیار کارگردان در سریال "شیخ بهایی" به کارگردانی شهرام اسدی بصورت جدی کارشان را در حوزه سینما و تلویزیون شروع کردند.

آقای کمالی نژاد برای اولین بار در نقش شمایل حضرت علی اکبر در سریال "ثارالل"ه به نویسندگی مجتبی فرآورده و کارگردانی شهریار بحرانی، مقابل دوربین رفت اما به علت توقف فیلمبرداری آن پروژه در دی ماه سال ۸۲، هیچگاه تصاویر اولین بازی ایشان پخش نشد… اما چند سال بعد با هنرنمایی فوق العاده خود در فیلم سینمایی "ملک سلیمان" توانست توجه همگان را به خود جلب کند.

وی همچنین در فیلم های "تک تیرانداز"، "آبادان یازده 60"، "معکوس"، "سمفونی نهم"، "هفت و نیم" و سریالهای "آنها"، "لحظه گرگ و میش"، "نفس"، "انقلاب زیبا" و "میلیاردر" و ... نیز نقش آفرینی کرده است.

علیرضا کمالی همچنین سابقه حضور در فیلم کوتاه "ملاقات شیشه ای" را نیز به عنوان بازیگر در کارنامه هنری خود دارد.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (33)

بازیگری (سریال) (14)