تعداد بازدید از صفحه:

259

تولد:

1349

ملیت:

سیما تیرانداز

بازیگر | کارگردان

متولد: 1349

سیما تیرانداز متولد ۹ شهریور ۱۳۴۹ در تهران بازیگر سینما و تلویزیون اهل ایران است. وی دارای مدرک تحصیلی کارشناسی در رشته ادبیات نمایشی از دانشگاه آزاد و کارشناسی ارشد کارگردانی و بازیگری از دانشکدهٔ سینما و تئاتر است. آغاز فعالیت سیما تیرانداز از سال ۱۳۶۷ با نمایش‌های آموزشی مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما زیر نظر گلاب آدینه بود. با بازی در نقش کوتاهی در فیلم "هامون" ساخته داریوش مهرجویی به سینما آمد و سپس در فیلم "بانو" ساخته دیگر داریوش مهرجویی بازی کرد. اما فیلم "سایه‌های هجوم" فرصت مناسبی برای هنرنمایی او بود که برای بازی در همین فیلم نامزد جایزه بهترین بازیگر زن از یازدهمین دوره جشنواره فیلم فجر شد.

سیما تیرانداز همچنین سابقه حضور در فیلمهای "به وقت خماری"، "عطر داغ"، "پشت دیوار سکوت"، "ماجان"، "فِراری" و سریالهای "دودکش 2"، "دراکولا"، "خانه امن"، "از یادها رفته"، "هیولا" و ... را در کارنامه هنری خود دارد.

سیما تیرانداز سابقه حضور در فیلم کوتاه "آینه شکسته" و نمایشهای "موش توی پیت حلبی"، "یک دقیقه و سیزده ثانیه"، "عاشقانه ها"، "پاره های ساده"، "موش"، "نام تمام مادران" و ... را نیز در کارنامه هنری خود دارد.

سیما تیراندازی همچنین کارگردانی نمایش "راپسودی" را نیز برعهده داشته است.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (34)

بازیگری (سریال) (28)

کارگردان (1)