تعداد بازدید از صفحه:

326

تولد:

1365

ملیت:

نوید محمدزاده

بازیگر | تهیه کننده

متولد: 1365

نوید محمدزاده بازیگر سینما و تلویزیون 17 فروردین ماه سال 1365 متولد شد. وی دارای مدرک فوق دیپلم عمران است و بازیگری را در کلاسهای بازیگری موسسه هنر هفت و زیر نظر اساتیدی چون مهتاب نصیرپور، محمد یعقوبی، علی سیلمانی و علی قنبری آموخت. وی تا سال 86 فعالیت حرفه ای نداشته اما در این سال در فیلم «در میان ابرها» به کارگردانی روح الله حجازی در نقش مکمل مرد بازی کرده است و در همان سال ها در جشنواره استانی تئاتر تهران جوایزی را دریافت کرده و پس از آن نیز در جشنواره یازدهم تئاتر دانشگاهی جایزه بازیگری دوم مرد را دریافت کرده است. نوید محمدزاده سال 87 با بازی در نمایش «ماه در آب» به تئاتر حرفه ای راه پیدا کرد. پس از آن در فیلم «آندو» به کارگردانی بهروز قبادی بازی کرد که این نمایش مجوز اکران نگرفت. نوید محمدزاده برای بازی در فیلم "ناهید" در جشنواره فیلم کن حضور پیدا کرد.

این هنرمند برای بازی در فیلم «عصبانی نیستم» نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد شد. محمدزاده برای بازی در فیلم "ابد و یک روز" در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را دریافت کرد.فیلم "لانتوری" با بازی نوید محمدزاده ساخته رضا درمیشیان در پایان چهارمین روز جشنواره در نخستین دقایق روز جمعه در برج میلاد به نمایش درآمد. فیلم "بدون تاریخ، بدون امضا" را می توانی یکی از فیلم های متفاوت و خاص نوید محمدزاده دانست. نوید محمدزاده در اولین تجربه بازیگری اش در شبکه نمایش خانگی مقابل دوربین سریال "قورباغه" به کارگردانی هومن سیدی رفت.

از دیگر آثاری که نوید محمدزاده در آن حضور داشته است میتوان به فیلم های "سرخ پوست"، "متری شش و نیم"، "مغزهای کوچک زنگ زده"، "خفه گی"، "خشم و هیاهو" و سریالهای "آکتور"، "سهمی برای دوست" و .... اشاره کرد.

نوید محمدزاده سابقه حضور در نمایشهای "پچ پچ های پشت خط نبرد"، "اولیور توئیست"، "بینوایان"، "مرد بالشی" را نیز در کارنامه هنری خوئد دارد.

نوید محمدزاده تهیه کنندگی نمایشهای "باب بارا"، "عند از مطالبه" را نیز برعهده داشته است.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (21)

بازیگری (سریال) (4)

تهیه کننده (2)