تولد:

1365

ملیت:

نوید محمدزاده

متولد: 1365

نوید محمدزاده بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 17 فروردین ماه سال 1365 متولد شد. این بازیگر جوان دارای مدرک فوق دیپلم عمران است و بازیگری را در کلاسهای بازیگری موسسه هنر هفت و زیر نظر اساتیدی چون مهتاب نصیرپور، محمد یعقوبی، علی سیلمانی و علی قنبری آموخت. این بازیگر کشورمان تا سال 86 فعالیت حرفه ای نداشته اما در این سال در فیلم «در میان ابرها» به کارگردانی روح الله حجازی در نقش مکمل مرد بازی کرده است و در همان سال ها در جشنواره استانی تئاتر تهران جوایزی را دریافت کرده و پس از آن نیز در جشنواره یازدهم تئاتر دانشگاهی جایزه بازیگری دوم مرد را دریافت کرده است.

نوید محمدزاده سال 87 با بازی در نمایش «ماه در آب» نوشته فارس باقری و کار محمد کوروش نیا به تئاتر حرفه ای راه پیدا کرد و برای بازی در این نمایش جایزه بازیگری مرد را در جشنواره استانی تهران دریافت کرد. پس از آن در فیلم «آندو» به کارگردانی بهروز قبادی بازی کرد که این نمایش مجوز اکران نگرفت. نوید محمدزاده برای بازی در فیلم "ناهید" در جشنواره فیلم کن حضور پیدا کرد.

این هنرمند برای بازی در فیلم «عصبانی نیستم» نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد شد، ولی اتفاقاتی افتاد که این جایزه به رضا عطاران تعلق گرفت و دست نوید محمدزاده برای گرفتن سیمرغ کوتاه ماند.محمدزاده برای بازی در فیلم "ابد و یک روز" در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را دریافت کرد.


فیلم "لانتوری" با بازی نوید محمدزاده ساخته رضا درمیشیان در پایان چهارمین روز جشنواره در نخستین دقایق روز جمعه در برج میلاد به نمایش درآمد. این فیلم در جشنواره بین المللی برلین نیز نمایش داده شد ولی جایزه ای را کسب نکرد.فیلم "بدون تاریخ، بدون امضا" را می توانی یکی از فیلم های متفاوت و خاص نوید محمدزاده دانست.

نوید محمدزاده در اولین تجربه بازیگری اش در شبکه نمایش خانگی مقابل دوربین سریال "قورباغه" به کارگردانی هومن سیدی رفت.

از دیگر آثاری که نوید محمدزاده در آن حضور داشته است میتوان به فیلم های "سرخ پوست"، "متری شش و نیم"، "مغزهای کوچک زنگ زده"، "خفه گی"، "خشم و هیاهو" و .... اشاره کرد.

فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش (17)

سریال ها (3)

کارگردانی (0)