تعداد بازدید از صفحه:

362

تولد:

1359

ملیت:

بهرنگ علوی

متولد: 1359

بهرنگ علوی متولد 1 فروردین 1359 در تهران ، بازیگر سینما و تلویزیون است. فارغ التحصیل دیپلم رشته نقشه کشی می باشد که فعالیت خود را با کلاس های بازیگری شروع کرد و با سریال تلویزیونی "هشت و نیم" به شهرت زیادی رسید. در نوجوانی بهترین بازیگر مدارس مناطق تهران شد تا جایی که سال 1370 در 11 سالگی برای اولین بار در نمایشی بنام "آدمک چوبی" بازی کرد. بعد از گرفتن دیپلم نقشه کشی در آموزشگاه کارنامه زیر نظر اساتیدی چون رویا تیموریان ، پرویز پرستویی ، حبیب رضایی ، آتیلا پسیان و پانته آ بهرام آموزش دید.

بصورت جدی کار تصویر را با برنامه دوربین مخفی (کمره مخفی) امیرحسین قهرایی تجربه کرد و در چند فیلم کوتاه جشنواره ای نیز حضور چشمگیری داشت.اما سال 1386 در 27 سالگی با فیلم "عیار 14" به کارگردانی پرویز شهبازی آن هم در یک سکانس نگاه ها را به سمت خود جلب کرد. با سریال "نردبام آسمان" به کارگردانی محمدحسین لطیفی وارد قاب تلویزیون شد تا اینکه سال 1395 با نقش فرزین سریال "هشت و نیم دقیقه" به شهرت رسید.

وی همچنین در فیلم های "تا ابد"، "دشمن زن"، "تگزاس 2"، "ژن خوک"، "رفتن"، و سریالهای "سودا"، "سرزده"، "پرگار"، "معمای شاه"، "قفسی برای پرواز" و ... به عنوان بازیگر حضور داشته است.

بهرنگ علوی همچنین سابقه حضور در نمایش "دریازدگی" را نیز به عنوان بازیگر در کارنامه هنری خود دارد.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (28)

بازیگری (سریال) (13)