تولد:

1360

ملیت:

مینا ساداتی

متولد: 1360

مینا ساداتی متولد 10 آذر 1360 در کاشان، بازیگر است. فارغ التحصیل لیسانس و فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنر می باشد فعالیت خود را با تئاتر شروع کرد و با تلویزیون به شهرت رسید و با بابک حمیدیان ازدواج کرده است.فعالیت هنری خود را در کلاس های فیلمسازی و فیلم کوتاه شروع کرد سپس دوره ای در ورک شاپ های عباسی کیارستمی حضور داشت که باعث شد سینما را به شکل حرفه ای دنبال کند.
بعد از حضور کوتاه در موسسه کارنامه سال 1386 در 26 سالگی با فیلم "زخم شانه حوا" به کارگردانی حسین قناعت وارد سینما شد و یکسال بعد با فیلم "عیار 14" چهره اش شناخته تر شد.اولین بار در سال 1394 در 34 سالگی با سریال "تنهایی لیلا" بکارگردانی محمد حسین لطیفی وارد تلویزیون شد و با این نقش بسیار درخشید و به شهرت رسید این تنها کار تلویزیونی خانوم بازیگر می باشد.خانم ساداتی سال 93 در فیلم "محمد رسوال الله" در نقش رباب مادر حضرت محمد ایفای نقش کرد، او با فیلم های "امکان مینا" در سال 94، و فیلم "فروشنده" در همین سال موفقیت های چشمگیری بدست آورد.

وی همچنین در فیلم های "سرو زیر آب"، "جشن دلتنگی"، "خرگیوش"، "تابستان داغ" و "هیهات" و سریال "آمستردام" نیز به عنوان بازیگر حضور داشته است.

فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش (20)

سریال ها (2)

کارگردانی (0)