تعداد بازدید از صفحه:

283

تولد:

1344

ملیت:

مریم کاظمی

بازیگر | کارگردان

متولد: 1344

مریم کاظمی متولد 1344 در تهران، بازیگر و کارگردان است. در سال 1365 از موسسه آزاد بازیگری تحت نظر مصطفی اسکویی معروف به پدر تئاتر ایران فارغ التحصیل شد و یکسال بعد بصورت جدی وارد تئاتر شد. وی سال 1372 از دانشگاه تئاتر نیز لیسانس بازیگری کارگردانی گرفت. بصورت حرفه ای از سال 1379 با تئاتر کودک، آثار متعددی را تولید و اجرا کرد و سپس گروه تئاتری مستقل را با سرپرستی خود تاسیس نمود. مریم کاظمی با فیلم "جاده عشق" وارد سینما شد و در سال 1379 با سریال "این زمینی ها" در تلویزیون حضور پیدا کرد.

از دیگر آثاری که مریم کاظمی در آنها حضور داشته میتوان به فیلمهای "هورن"، "جامه دران"، "وقتی باران ببارد"، "چند پله بالاتر"، "از کوچه های باران" و سریالهای "هم سایه"، "آکتور"، "داستان یک شهر 2"، "شکوه یک زندگی"، "ماه و پلنگ" و ... اشاره کرد.

مریم کاظمی همچنین سابقه حضور در فیلمهای کوتاه "سی پی"، "کوته" و نمایشهای "شاهزاده خانم بد ترکیب"، "کلوچه دارچینی"، "غول بزرگ مهربان" را نیز به عنوان بازیگر حضور داشته است.

مریم کاظمی همچنین کارگردانی نمایشهای "شاهزاده خانم بد ترکیب"، "کلوچه دارچینی"، "غول بزرگ مهربان"، "خسیس"، "رویای شب تابستان" و ... را برعهده داشته است.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (16)

بازیگری (سریال) (14)

کارگردان (6)