تعداد بازدید از صفحه:

425

تولد:

1355

ملیت:

ابوالفضل همراه

بازیگر | کارگردان

متولد: 1355

ابوالفضل همراه بازیگر ایرانی در 11 بهمن ۱۳۵۵ در نیشابور به دنیا آمده و در زمینه کارگردانی، نویسندگی و بازیگری تلویزیون، سینما و تئاتر فعالیت میکند. آقای همراه فعالیتش را از دوران دانشجویی در سال ۷۸ شروع کرده و پس از اتمام تحصیلات وارد عرصه بازیگری و هنری گردید و در پروژه های مختلفی به عنوان دستیار کارگردان و سپس مدیر تولید فعالیت کرد.

با نقش آفرینی در سریال "چه کسی به سرهنگ شلیک کرد" به کارگردانی جواد اردکانی پا به عرصه بازیگری گذاشت و با بازی در نقش عباس در فیلم "اخراجی‌ها" به شهرت رسید.

وی در آثاری همچون فیلم های "رسوایی"، "طعمه شیطان"، "شرم گفتن"، "مامان بهروز منو زد"، "عشق ساندویچی"، "مسیر معکوس"، "ورود و خروج ممنوع"، "سودا"، "به وقت آشوب"، "دست نشانده"، "سرقت"، "نفوذی" به کارگردانی عزیز قربانی، "مادر" به کارگردانی اصغر نعیمی، "محموله" به کارگردانی عزیز قربانی، "سیگنال" به کارگردانی محمود معظمی، "بیم موج" به کارگردانی راما قویدل، "مرد زیبا" به کارگردانی بهمن زرین پور و سریالهای "دادستان"، "از سرنوشت"، "ترور خاموش"، "به رنگ خاک"، "سارق روح"، "زندگی"، "قاب یک نگاه" و ... به عنوان بازیگر نقش آفرینی کرده است.

ابوالفضل همراه در فیلم کوتاه "آهستگی" به کارگردانی علیرضا کاظمی پور و نمایش "ایلیا" نیز حضور داشته و کارگردانی چند فیلم کوتاه به نامهای "آسانسور"، "گمشده"، "مهروا (خانه)" را نیز برعهده داشته است.

وی همچنین به عنوان مجری در برنامه های "مهمان خدا" و "تا صبح" حضور داشته است.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (15)

بازیگری (سریال) (21)