تعداد بازدید از صفحه:

301

تولد:

1349

ملیت:

اتابک نادری

متولد: 1349

اتابک نادری زاده ۱۵ اسفند ماه ۱۳۴۹ در اردبیل، بازیگر سینما و تلویزیون اهل ایران است. اتابک نادری فارغ التحصیل لیسانس بازیگری از دانشگاه آزاد و فوق لیسانس هنرهای نمایشی از وزارت ارشاد می باشد. اتابک نادری علاوه بر فعالیت در زمینه تئاتر در سینما و تلویزیون هم فعالیت دارد مجموعه تلویزیونی "در پناه تو" ساخته حمید لبخنده نخستین تجربه بازیگری در برابر دوربین تلویزیون است و نخستین فعالیت سینمایی خود را از سال 1367 بعنوان بازیگر در فیلم سینمایی "چشم عقاب" شروع نمود. اتابک نادری توانست با بازی در مجموعه "شوق پرواز" تجربه بازیگری موفقی برای خود رقم بزند.

اتابک نادری یک خانواده هنرمند دارد وی پسر عموی محمد نادری بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون است. و برادرزاده اش سولماز نادری هم از هنرمندان تئاتر می باشد.

وی در آثار بیشماری حضور داشته است که میتوان به فیلم های "ایکس ری"، "منصور"، "فرود هشتم"، "جاودانگی"، "شاید یک معجزه"، "های پاور"، "فانوسک های آبادی"، "رهایی" و سریالهای "بچه مهندس"، "صفر بیست و یک"، "سرگذشت"، "سلام آقای مدیر"، "گاندو"، ، "گردش علمی"، "کریم خان"، "بهار در مه"، "آواز پر جبرئیل" و ... اشاره کرد.

اتابک نادر همچنین سابقه حضور در فیلم کوتاه "مسابقه" و نمایشهای "سه شنبه های لعنتی"، "مغازه خودکشی"، "مدرسه پینوکیو"، "تالاب هشیلان"، "آدم کش"، "دپوتات"، "کلنل"، "تعبیر یک رویا" و ... را نیز در کارنامه هنری خود دارد.

از افتخارات و جوایز دریافتی اتابک نادری میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

🔹دارنده نشان عالی فرهنگی استان اردبیل بخاطر تالیف تاریخچه تئاتر وسینمای اردبیل-تهران(برج میلاد)-1398

🔹دارنده مدال هلدون تانر (HALDEN TANER) که از سوی انستیتوی ترکسوی (TURKSOY) بخاطر خدمات تئاتری سال 2016 (که در جشنواره تئاتر کاسپین در قزاقستان اهدا شد)

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (31)

بازیگری (سریال) (41)