تعداد بازدید از صفحه:

299

تولد:

1359

ملیت:

مهدی پاکدل

بازیگر | کارگردان

متولد: 1359

مهدی پاکدل بازیگر ایرانی متولد سال 1359 در شهر اصفهان است. او دانشجوی انصرافی رشته گرافیک از دانشگاه آزاد تهران است. برادر بزرگ او حسین پاکدل نویسنده، مجری و کارگردان ایرانی است. عاطفه رضوی همسر برادر مهدی پاکدل است که او نیز بازیگر معروف سینما و تلویزیون است. مهدی پاکدل با بهنوش طباطبایی در 11 اسفند سال 1389 ازدواج کرده ولی در اسفند سال 1394 از هم جدا میشوند. مهدی پاکدل اخیرا با رعنا آزادی ور ازدواج کرده است.

مهدی پاکدل بازیگری را از سال 1376 با بازی در تئاتر آغاز کرد. نخستین فیلمی که در آن ایفای نقش کرد فیلم سینمایی "آبی" در سال 1378 بود. نخستین سریالی هم که در آن ایفای نقش کرد، سریال "با من بمان" بود. سپس در سریال های موفقی مانند "مروارید سرخ" و "خاموشی دریا" ایفای نقش کرد. با بازی در سریال "اولین شب آرامش" در سال 1384 به شهرت رسید و در فیلم "آزاد راه" با همسر سابقش بهنوش طباطبایی در سال 1389 همبازی شد.

از دیگر آثاری که مهدی پاکدل در آنها حضور داشته میتوان به فیلمهای "تنگه ابوقریب"، "چهارراه استانبول"، "خانه کاغذی"، "نرگس مست"، "ماجرای نیمروز" و سریالهای "جیران"، "آمستردام"، "همگناه"، "کیمیا"، "ستایش 1" و ... اشاره کرد.

مهدی پاکدل همچنین سابقه حضور در نمایشهای "افسون معبد سوخته"، "جنایت و مکافات"، "همسایه آقا"، "پدر"، "مادر" و ... به عنوان بازیگر حضور داشته است.

مهدی پاکدل کارگردانی فیلم "فردا" را نیز برعهده داشته است.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (28)

بازیگری (سریال) (12)

کارگردان (1)

فردا

1392