تولد:

1358

ملیت:

محمد سام قریبیان

متولد: 1358

سام قریبیان بازیگر، نویسنده و کارگردان کشورمان 13 دی ماه 1358 در نیویورک متولد شد. این هنرمند کشورمان در خانواده ای هنرمند متولد شد و راه پدرش را در دنیای هنر ادامه داد و مدرک کارشناسی کارگردانی سینما را در کالیفرنیا دریافت کرد و فوق لیسانسش را در زمینه مدیریت و اقتصاد سینما گرفت. سام قریبیان بعد از کسب این مدارک تحصیلی یک دوره یکساله آموزش را هم در آکادمی فیلم نیویورک گذراند.
سام قریبیان در خانواده ای هنرمند متولد شد و اولین بار در سال 64 در فیلم سینمایی "گردباد" به کارگردانی کامران قدکچیان به ایفای نقش پرداخت. این هنرمند کشورمان بعد از چندین سال گزیده کاری سال 76 با اجرای یک برنامه به تلویزیون آمد و بعد از آن به عنوان نویسنده، بازیگر تئاتر و کارگردان فعالیت کرد. سام قریبیان بعد از چند سال بازیگری به سراغ کارگردانی رفت و اولین بار در سال 93 فیلم "360 درجه" را کارگردانی کرد. وی همچنین کارگردانی سریال "عالیجناب" را نیز برعهده داشته است.

وی همچنین در فیلم های "خروج"، "هایلایت"، "نیمرخ ها"، "خط ویژه"، "گناهکاران" و سریالهای "کلبه ای در مه"، "شاهرگ"، "عالیجناب"، "ستارخان"، "ایراندخت" و ... به عنوان بازیگر نقش آفرینی کرده است.

فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش (13)

سریال ها (7)

کارگردانی (2)