تعداد بازدید از صفحه:

256

تولد:

1351

ملیت:

ژاله صامتی

بازیگر | کارگردان

متولد: 1351

ژاله صامتی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 14 فروردین ماه سال 1351 در تهران متولد شد. پدر و مادر ژاله صامتی اصالتا اهل ازنا هستند.ژاله صامتی فارغ التحصیل رشته تئاتر از دانشکده هنر است و بازیگری را از سال 68 با تئاتر آغاز کرد.علاقه به بازیگری در ژاله صامتی از دوران کودکی شکل گرفت و به گفته خودش از همان دوران کودکی هرکس درباره شغل آینده اش از او سوال میکرد جوابش بازیگری بود.

ژاله صامتی بازیگری را با تئاتر آغاز کرد و اولین بار در سال 68 با نمایش "کاکاسیاه" در تئاتر شهر روی صحنه رفت.ژاله صامتی بازیگری را با فیلم "دت یعنی دختر" در سال 1372 آغاز کرد و بازی موفقش در این فیلم راه رابرای انتخاب بعدی اش باز کرد و یکسال بعد به عنوان بازیگر نقش اول فیلم "دشت ارغوانی" انتخاب شد.سریال "یحیی و گلابتون" به کارگردانی اصغر آبگون در سال 75 اولین تجربه بازیگری ژاله صامتی در تلویزیون است.

وی در آثار زیادی حضور داشته که میتوان به نقش آفرینی در فیلم های "حکم تجدیدنظر"، "پسرکشی"، "تگزاس 2"، "حمال طلا"، "شب اول هجده سالگی (دیاپازون)" و سریالهای "زیرخاکی 2"، "زیرخاکی"، "نفس"، "فردا دیر است"و ... اشاره کرد.

ژاله صامتی همچنین سابقه حضور در نمایش های "بهجت"، "عاشقانه ها"، "برف سرخ"، "سنترال پارک وست"، "معركه در معركه" را نیز در کارنامه هنری خود دارد.

ژاله صامتی کارگردانی نمایشهای "محبوبه ها"، "برف سرخ"، "معرکه در معرکه" را نیز برعهده داشته است.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (40)

بازیگری (سریال) (10)

کارگردان (3)