تعداد بازدید از صفحه:

269

تولد:

1360

ملیت:

محسن کیایی

متولد: 1360

محسن کیایی در ششمین روز از شهریور ماه سال 1360 در تهران و در خانواده ای هنرمند متولد شد، او علاوه بر بازیگری در زمینه نویسندگی هم فعالیت دارد. برادر او مصطفی کیایی یکی از کارگردانان موفق سینما است. محسن کیایی در سال 1385 با سهیلا امیرحسینی ازدواج کرده و حاصل این ازدواج یک دختر به نام رز کیایی میباشد. سهیلا امیر حسینی هم یک هنرمند است و در عرصه عکاسی و کار گریم فعالت میکند.

وی در سن 21 سالگی با سهیلا امیرحسینی در تئاتر آشنا گردید و در سن 24 سالگی عقد و ازدواج کردند. گفتنی است محسن کیایی علاوه بر کار بازیگری، نویسنده هم هست و از سال 1388 تا کنون به صورت حرفه ای فعالیت های هنری داشته است. وی در کنار برادرش مصطفی به سراغ کار دستیار کارگردانی رفته و در فیلم های کوتاه و تبلیغاتی که برادرش می ساخته، همراهش بوده است.

کیایی فعالیت هنری اش را با ایفای نقش در سریالی برای کودکان به نام "رویای گلی" و سریال ایپزودی "شاهین می خواند" از سال 1397 آغاز کرد. ورود این بازیگر به عرصه سینما با بازی در فیلم «بعد از ظهر سگی» به کارگردانی برادرش مصطفی کیایی در سال 1388 بوده است.

محسن کیایی در سال 1390 با بازی در سریال «راه در رو» به کارگردانی سعید آقاخانی به شهرت دست یافت. بعد از این موفقیت در همین سال، بازی او در نقش یک روحانی در سریال "پرده نشین" به کارگردانی بهروز شعیبی باعث افزایش محبوبیت او شد. محسن کیایی علاوه بر بازیگری نویسندگی هم میکند، فیلمنامه سریال "مهمانان ویژه" به کارگردانی جواد رضویان که چندی پیش از شبکه تهران پخش گردید توسط وی نوشته شده است.

وی همچنین در فیلم های "تا ابد"، "مطرب"، "ماجرای نیمروز:رد خون"، "آستیگمات"، "چهارراه استانبول" و سریالهای "همگناه"، "کشیک قلب"، "بی گناه"، "روز بلوا"، "ساخت ایران 2" و ... به عنوان بازیگر حضور داشته است.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (22)

بازیگری (سریال) (9)