تعداد بازدید از صفحه:

386

تولد:

1351

ملیت:

سیروس همتی

نویسنده | کارگردان | تهیه کننده | بازیگردان

متولد: 1351

سیروس همتی (زاده ۱۳۵۱ در تهران) بازیگر، کارگردان، نمایش نویس و طراح صحنه ایرانی است. تحصیلات او ,کارشناسی ریاضی از دانشگاه تربیت معلم و اکنون هم بعنوان معلم ریاضی مشغول به کار است. تخصص او طراحی صحنه، نویسندگی، کارگردانی و بازیگری است و بازی او در فیلم سینمایی "مارمولک" به کارگردانی,کمال تبریزی و سریال مناسبتی ماه رمضان "خداحافظ بچه" به کارگردانی منوچهر هادی او را بیش از پیش ,مورد توجه و علاقه هنردوستان قرارداد.

وی همچنین در فیلم های "زن ها فرشته اند 2"، "دشمن زن"، "کارگر ساده نیازمندیم"، "جیب بر خیابان جنوبی"، "سیزده 59" و سریالهای "تخته سیاه"، "نارگیل"، "نیسان آبی"، "صبح آخرین روز"، "دلدادگان" و ... به عنوان بازیگر حضور داشته است.

سیروس همتی همچنین سابقه حضور در فیلمهای کوتاه "دوشنبه ها"، "و باز هم"، "گناه"، "شیلنگ", "جمعه ظهر"، "پاگرد" و نمایشهای "استاد و مهتاب"، "خانه خراب"، "مظلوم پنجم"، "مردگان بی کفن و دفن"، "سلول"، "اتوبان خاطره"، "بوقلمون"، "خورشید کاروان"، "چشم به راه میرغضب"، "مردی در آینه"، "روز سرباز"، "خانمچه و مهتابی"، "مرشد و مبارک"، "ریحانه"، "خروس می خواند"، "استشمامات"، "مرده های بی کفن و دفن"، "مظلوم پنجم"، "روز سرباز"، "تماشاچی محکوم به اعدام" و ... را نیز به عنوان بازیگر در کارنامه هنری خود دارد.

سیروس همتی کارگردانی فیلمهای کوتاه "پایانه"، "دوشنبه ها" و نمایشهای "فیش آباد"، "مزا مزا"، "مرز"، "جایی در میان خوک ها"، "محال هم ممکن است"، "تردست"، "صبح به خیر"، "فولاد هرگز زنگ نمیزند" و ... را نیز برعهده داشته است.

سیروس همتی همچنین نویسندگی و تهیه کنندگی فیلم کوتاه "پایانه" را نیز برعهده داشته است.

سیروس همتی همچنین به عنوان بازیگردان در فیلم "کیک شکلاتی" نیز فعالیت داشته است.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (58)

بازیگری (سریال) (25)

نویسنده (1)

کارگردان (6)

تهیه کننده (1)

بازیگردان (1)