تعداد بازدید از صفحه:

338

تولد:

1362

ملیت:

نورا هاشمی

بازیگر

متولد: 1362

نورا هاشمی متولد 31 شهریور ۱۳۶۲ در تهران ، بازیگر سینما ، تئاتر و تلویزیون است. حضورش در یک خانواده مشهور هنرمند او را خود خواسته وارد عرصه بازیگری کرد. پدرش مهدی هاشمی بازیگر سرشناس سینمای ایران بوده و مادرش نیز گلاب آدینه یکی از هنرمندان پیشکسوت می باشد ، عمویش ناصر هاشمی نیز از بازیگران سینما و تلویزیون است.
نورا هاشمی با سیاوش اسعدی کارگردان و فیلمنامه نویس ازدواج کرده و ثمره این زندگی مشترک یک پسر بنام اوستا متولد فروردین 96 می باشد. این زندگی بعد از به دنیا آمد فرزندشان در نهایت به جدایی و طلاق ختم شد.

اولین بار فعالیت حرفه ای خود را در مقام بازیگری از سال 1375 با سریال "آغوش های خالی" آغاز کرده است و سپس در سریال "سایه ها" در سال 1377 حضور پیدا کرد و در سومین کار تلویزیونی در سریال "فرستاده" در سال ۸۱ به کارگردانی جواد شمقدری حضور پیدا کرده است. سپس در سال ۱۳۸۱ با فیلم "دوشیزه" خوش درخشید و بعد از آن در سریال "خواستگاران" سال ۸۶ نیز نقش آفرینی کرده است.

وی همچنین در فیلم های "جیب بر خیابان جنوبی"، "حوالی اتوبان"، "آرامش در میان مردگان"، "وقتی همه خواب بودند"، "عروس افغان" و سریال "آنها" به عنوان بازیگر حصور داشته است.

نورا هاشمی همچنین سابقه حضور در نمایشهای "بانوی محبوب من"، "مدرسه پینوکیو" را نیز به عنوان بازیگر در کارنامه هنری خود دارد.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (9)

بازیگری (سریال) (2)