تعداد بازدید از صفحه:

420

تولد:

1327

ملیت:

منوچهر علیپور

متولد: 1327

منوچهر علیپور بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر متولد 10 آذر سال 1327 در تهران است. وی تحصیلات خود را در رشته الکترومکانیک به پایان رساند و از سال 1347 با بازی در سریال "سرزمین افتخار" وارد دنیای بازیگری شد. اولین حضور او در سینما با بازی در فیلم "ستاره دنباله دار" رقم خورد. از مهمترین فعالیت های بازیگری علی پور در سال 1375 بازی در سریال امام علی به کارگردانی سید داود میرباقری است. بازی در سریال "وکلای جوان" نیز که کارگردانی آن را بهرام کاظمی بر عهده داشت از دیگر بازی های این بازیگر می باشد.

منوچهر علیپور همچنین در فیلم های "جمعه دو بعدازظهر"، "جاودانگی"، "پیدا و پنهان" ،"یک داستان کوتاه و چند قصه دیگر"، "ژرفا"، "یاسا"، "رنگها آزادند" و سریالهای "یاور"، "زخم کاری"، "بوم و بانو"، "روزهای بهتر (تنها در تهران)"، "قصه های تبیان"، "روزهای به یادماندنی"، "یکی از این روزها" و ... به عنوان بازیگر حضور داشته است.

منوچهر علیپور همچنین سابقه حضور در فیلم کوتاه "ققنوس" و نمایشهای "سی صد"، "هفت نمایش کوتاه"، "قصد"، "ریچارد"، "خاتون"، "دمی در بازار هیزم فروشان"، "یلدای سرد و باشکوه استاد محمود راد"، "آسمان برای تو میبارد"، "محال هم ممکن است" را نیز در کارنامه هنری خود دارد.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (36)

بازیگری (سریال) (23)