تعداد بازدید از صفحه:

261

تولد:

1358

ملیت:

سینا رازانی

بازیگر | بازیگردان

متولد: 1358

سینا رازانی متولد 16 بهمن 1358 در تهران، بازیگر است. فالیت خود را در زمان دانشجویی سال 1379 وقتی 21 ساله بود با بازی در تئاتر "حسرت، آرزو، رویا" بکارگردانی مهدی هاشمی در تئاتر شهر و تالا چهاسو شروع کرد. در سال 80 با تئاتر "یک نوکر و دو ارباب" و سپس نمایش "نکراسوف" سال 81 بکارگردانی محمد رحمانیان جایش را در عرصه بازیگری محکم تر کرد و چندین تجربه متفاوت دیگر با رحمانیان بدست اورد. در سال 1380 اولین بار با مجموعه تلویزیون "آبی، مثل دریا" بکارگردانی ابوالقاسم معارفی تجربه کوتاهی را در تلویزیون با شبکه 5 بدست آورد اما با سریال "هزاران چشم" کیانوش عیاری سال 81 بود که در قاب تلویزیون شناخته شد. بعد از تجربه موفق در تلویزیون با فیلم سینمایی "ماهی ها عاشق می شوند" در سال 83 وارد سینما شد.

از دیگر آثاری که سینا رازانی در آنها حضور داشته میتوان به فیلمهای "شب طلایی"، "بازگشت به خانه"، "هزارپا"، "بیست و یک روز بعد"، "نیمه شب اتفاق افتاد" و سریالهای "ضدنور"، "جیران"، "چای نت"، "ایلدا"، "دنگ و فنگ روزگار" و ... اشاره کرد.

سینا رازانی همچنین به عنوان بازیگر در نمایشهای "شوره زار"، "مردگان بی کفن و دفن"، "نام تمام مادران"، "لیلا و چند مسافر"، "نجواهای شبانه"، "حسرت، آرزو، رویا"، "رئال مادرید 11 بارسلونا 1"، "ترانه های قدیمی:پیکان جوانان"، "سیستم گرون هلم"، "استشمامات"، "یک دقیقه سکوت"، "کرگدن"، "آنتراکت بی آنتراکت"، "آدامس خوانی"، "مجلس ضربت زدن"، "ترن"، "کلمه، سکوت، کلمه"، "این آب آشامیدنی نیست"، "والس مرده شوران"، "خواستگاری و خرس"، "روز واقعه"، "دست نیافتنی ها"، "پرواز ایکار"، "عجایب المخلوقات" نیز حضور داشته است.

سینا رازانی همچنین به عنوان بازیگردان در مجموعه "کتاب قانون" نیز فعالیت داشته است.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (29)

بازیگری (سریال) (21)

بازیگردان (1)