تعداد بازدید از صفحه:

466

تولد:

1351

ملیت:

منوچهر هادی

نویسنده | بازیگر | کارگردان | طراحی صحنه | تهیه کننده | مشاور کارگردان

متولد: 1351

منوچهر هادی کارگردان و فیلمنامه نویس کشورمان 28 مرداد 1351 در تهران متولد شد و تحصیلاتش را در تا مقطع دیپلم الکترونیک ادامه داد و بعد از آن پا به دنیای هنر گذاشت. یکتا ناصر بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان همسر منوچهر هادی است و این زوج 20 اسفند 1394 زندگی مشترکشان را آغاز کردند.

این کارگردان جوان در ابتدای فعالیتش در گروه تدارکات مشغول به کار شد و در سالهای بعد به عنوان مدیر تدارکات و جانشین تولید و مدیر تولید فعالیت کرد و در چند نقش مقابل دوربین رفت. منوچهر هادی بعد از دستیاری کارگردانی به دنیای کارگردانی علاقه مند شد و فیلم "تلاطم" اولین تجربه کارگردانی او در سال 85 است. فیلم سینمایی "قرنطینه" در سال 86 اولین تجربه منوچهر هادی در ساخت فیلم بلند سینمایی است.

منوچهر هادی کارگردانی آثاری همچون فیلمهای "رحمان 1400"، "آینه بغل"، "کارگر ساده نیازمندیم"، "من سالوادور نیستم"، "زندگی جای دیگریست" و سریالهای "نیسان آبی"، "گیسو"، "دل"، "دلدادگان (پاهاى بيقرار)"، "عاشقانه" و نمایش "مردگان بی کفن و دفن" و ... را در کارنامه هنری خود دارد.

منوچهر هادی همچنین سابقه حضور در فیلم "حدود 8 صبح" و سریالهای "نیسان آبی"، "آرماندو"، "حجربن عدی"، "روزی عقابی" را به عنوان بازیگر در کارنامه هنری خود دارد.

از دیگر فعالیتهای منوچهر هادی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
🔹مشاور کارگردان در نمایش "سوگواری در خیابان ریچموند"
🔹نویسنده در فیلم "حدود 8 صبح"
🔹تهیه کننده در فیلم "حدود 8 صبح" و نمایش نمایشهای "سوگواری در خیابان ریچموند"، "خانه روشنی"
🔹طراح صحنه در سریال "دلدادگان"

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (1)

بازیگری (سریال) (6)

نویسنده (1)

کارگردان (29)

طراحی صحنه (1)

تهیه کننده (3)

مشاور کارگردان (1)