تولد:

1364

ملیت:

زهرا جهرمی

بازیگر

متولد: 1364

زهرا جهرمی متولد 11 شهریور 1364 در تهران مجری ، برنامه ریز و بازیگر سینما ، تئاتر و تلویزیون ایران است.دانش آموخته رشته کارگردانی سینما در مقطع کارشناسی است و حالا هم مجری و هم بازیگر توانمندی است.وی که از دوران تحصیلات دبستان در زمینه تئاتر فعالیت داشت در سال 1377 و در سن 13 سالگی در تئاتر "مکبث" برای اولین بار بازیگری را در مقابل دیدگان دکتر قطب الدین صادقی تجربه کرد.

در سال 85 وارد صدا و سیما شد و مسئول پیاده سازی متون برنامه های سینمایی شد.در سال 89 بعد از طی دورهای گویندگی رادیو در آموزشگاه ، وارد رادیو شد و در شبکه رادیویی ایران ، شروع به گویندگی کرد.زهرا جهرمی سالها پیش با میثم آهنگری تهیه کننده و فیلمساز ازدواج کرده است.در طی دوران تحصیل 3 فیلم کوتاه ساخت. و در پروژه های دانشگاهی در سمت های منشی صحنه و دستیار کارگردان فعالیت داشت.

در طی سال های 94 تا 95 ضمن فارغ التحصیلی از دانشکده خبر در رشته ی اجرا و مجری گری به عنوان دانشجوی برتر شناخته و موفق به دریافت لوح تقدیر از وزیر آموزش و پرورش وقت گردید.بعد از حدود یکسال حضور در رادیو در برنامه های تولیدی و زنده ، پس از طی یک دوره ی دو ماهه جذب باشگاه خبرنگاران جوان شد تا جایی که جزو یکی از پرکارترین های این باشگاه قرار گرفت و به دلیل حضور در کشور چین موفق به تهیه ی چند گزارش مستند از این کشور نیز گردید.
او پس از پذیرفته شدن در تست مجریان شبکه ی سه در سال 94 به عنوان مجری کارآموز به مدت دو ماه در برنامه های زنده ای همچون "مردم چی میگن" ، "حالا خورشید"، "ماه عسل"، جدول و برنامه های مناسبتی معرفی شدند.

خانوم جهرمی در سال 1398 با بازی در سریال "موچین" به کارگردانی حسین تبریزی و تهیه کنندگی همسرش میثم آهنگری بازیگری حرفه ای را آغاز کرد.

زهرا جهرمی سابقه حضور در فیلم "سلام علیکم حاج آقا" و سریال "صبح آخرین روز" را نیز در کارنامه هنری خود دارد.

فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش (1)

سریال ها (2)

کارگردانی (0)