تعداد بازدید از صفحه:

247

تولد:

1347

ملیت:

فاطمه هاشمی

متولد: 1347

فاطمه هاشمی متولد ۲۲ بهمن ۱۳۴۷ در بندر انزلی بازیگر سینما و تلویزیون است. وی فارغ‌التحصیل دوره ادبیات نمایشی از فرهنگسرای نیاوران است.فاطمه هاشمی تحصیلات ابتدایی و متوسطه خود را در بندر انزلی به پایان رساند. طی دوران تحصیل به گروه تئاتری در بندرانزلی پیوست که چندین نمایش را در بندرانزلی و رشت را به روی صحنه بردند.

وی سپس در سینمای جوان گیلان در رشته فیلمسازی و عکاسی آموزش دید و پس از آن در فرهنگسرای نیاوران زیر نظر اساتیدی چون قطب الدین صادقی، خسرو حکیم رابط، رکن الدین خسروی، جمال میرصادقی و بهرام بیضایی در رشته ادبیات نمایشی (تئاتر) ادامه تحصیل داده و فارغ‌التحصیل شد. وی در زمینه بازیگری به‌ویژه در ژانرطنز و کمدی در تلویزیون به فعالیت پرداخت.

آغاز فعالیت وی در تلویزیون با مجموعه "پرواز ۵۷" بود که بسیاری دیگر از بازیگران جوان طنز و کمدی با این برنامه معرفی شدند. پس از آن با سریال "ساعت خوش" به همکاری با مهران مدیری پرداخت که این همکاری در سریالهای "قهوه تلخ" و "شب‌های برره" ادامه یافت.

از دیگر آثاری که فاطمه هاشمی در آنها حضور داشته میتوان به فیلمهای "والدین امانتی"، "دوقلوها"، "ماه عسل" و سریالهای "شوخی کردم"، "تعطیلات رویایی"، "شکرآباد"، "در حاشیه"، "باغ سرهنگ" و ... اشاره کرد.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (4)

بازیگری (سریال) (20)