تعداد بازدید از صفحه:

370

تولد:

۱۳۶۵

ملیت:

سحر خزائیلی

متولد: ۱۳۶۵

سحر خزائیلی بازیگر، مجری و جامعه شناس ایرانی متولد ۱۴ آبان سال ۱۳۶۵ در تهران محله شهرک غرب است. او فرزند آخر خانواده است ‌و دارای دو برادر و یک خواهر است. او در خانواده ای فرهنگی، دوستدار علم و فرهنگ و هنر رشد پیدا کرده است، پدرش در زمینه موسیقی و برادرش در زمینه نقاشی و طراحی فعال بوده اند. تمام اعضای خانواده وی ساکن کالیفرنیا و لندن هستند و او به دلیل علاقه اش به فرهنگ و هنر ایرانی به کشورش ایران در حال رفت و آمد است.

در سنین کودکی نقاشی با آبرنگ و رنگ روغن را تجربه نمود و فعالیت تصویری خود را از دوران کودکی در برنامه کودک سازمان صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران آغاز نمود، همچنین در سنین نوجوانی به فعالیت در زمینه موسیقی، نواختن ساز، آواز و ترانه سرایی پرداخت. وی دوره های سلفژ و صداسازی را نزد اساتیدی چون وارتان ساهاکیان و سودابه شمس گذراند.

سحر خزائیلی در طول سال‌های فعالیت خود در زمینه سینما و تلویزیون تجربه همکاری با کارگردانان و تهیه کنندگان برجسته ای از جمله پوران درخشنده، علی اکبر ثقفی، علی عطشانی، عزیزالله حمیدنژاد، جواد شمقدری، محسن علی اکبری، کاظم معصومی، امیرحسین شریفی، رضا جودی، رحمان رضایی، خداداد جلالی، راما قویدل، پرویز شیخ طادی، جواد افشار، اسماعیل عفیفه، رحمان سیفی آزاد، محمد مهدی عسگرپور و... را داشته است.

سحر خزائيلي در طول اقامتش در كاليفرنياي امريكا از دانش و هنر استاد بهرام بيضايي بهره برده و همچنين موفق به گذراندن دوره و كسب مدرك از داشنگاه هنر سانفرانسيسكو در رشته كارگرداني و بازيگري شده است.

وی اجرای برنامه زنده “خانه شما” را در سال ۱۳۹۴ از سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی برعهده داشت.در کنار مجری گری در زمینه دوبله و نریشن هم فعالیت دارد. او در رشته های جامعه شناسی و زبان انگلیسی تحصیل کرده و سالها به تدریس و ترجمه پرداخته است، همچنین در زمینه شعر و ترانه نیز قلم به دست دارد.
وی در صدد ارتقای برند آرایشی بهداشتی خود به نام “سحر کازمتیک” است.
همچنین در زمینه های مختلف اجتماعی به عنوان سفیر بین المللی فعالیت دارد. در حال حاضر ایشان سمت سفیر سلامت، هپاتیت، ‌مبارزه با مواد مخدر و ترک اعتیاد، اهدای عضو، حفاظت از محیط زیست، صلح و نیکوکاری بر عهده دارد.

سحر خزائیلی نخستین کار هنری اش را با فیلم "ماجان" شروع کرد و سپس در سریال "آنام" ایفای نقش کرد.

وی در آثاری همچون فیلم های "زیر سقف دودی"، "پا تو کفش من نکن"، "هلن"، "ماجان" و سریالهای "روزهای ابدی"، "بانوی سردار"، "خانواده دکتر ماهان"، "در جستجوی آرامش" و ... اشاره کرد.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (6)

بازیگری (سریال) (10)