تعداد بازدید از صفحه:

219

تولد:

1347

ملیت:

حسن لفافیان

نویسنده | بازیگر | کارگردان | تدوینگر | ناظر کیفی

متولد: 1347

حسن لفافیان سال 1347 در مشهد متولد شد. او در زاهدان بزرگ شد و از سال 1360 به عضویت مرکز هنرهای نمایشی استان سیستان و بلوچستان درآمد و با تنها گروه نمایشی اداره ی تئاتر همکاری خود را شروع کرد و به موازات با آن در تئاترهای دانش آموزی نیز در زمینه های بازیگری، کارگردانی و نویسندگی فعالیت می کرد. در سال 1365 به عضویت در انجمن سینمای جوانان زاهدان درآمد و فعالیت خود را در زمینه ی ساخت فیلم های کوتاه 8 میلی متری آغاز نمود و همزمان در زمینه ی تئاتر فعال بود. در سال 1365 نمایش "عکس یادگاری"، به کارگردانی (آقای سلمان فارسی صالح زهی) را با گروه نمایشی استان سیستان و بلوچستان در تئاتر فجر در تهران اجرا کرد.

در سال 1366 نمایش "آب، باد، خاک" به کارگردانی آقای سلمان فارسی صالح زهی را در جشنواره ی تئاتر فجر در تهران اجرا نمود. حسن لفافیان در هنگام عضویت در انجمن سینمای جوانان زاهدان، تعداد 9 فیلم 8 میلی متری ساخت که با نامهای زیر است: (لیلا ـ پرستوها اومدن ـ تا نبض حسین صبح ـ عین خزان دور برگ و ...). او در سال 1367 در رشته سینما در دانشگاه هنر پذیرفته شد و تحصیل در این رشته را در تهران در گرایش کارگردانی به پایان رساند. در طی تحصیل 3 فیلم دانشجویی 16 میلی متری ساخت و 1 فیلم بلند را نیز برای کمیته انقلاب اسلامی به نام نگهبان و همین طور 1 فیلم نیمه بلند 16 میلی متری دیگر به نام لحظه های گمشده، برای مرکز مستند و سینمای تجربی تهیه کرده و پس از طی دوران مقدس سربازی یک برنامه به صورت گزارش بنام «نگاه دوم» برای شبکه دوم سیما در 10 قسمت را کارگردانی نمود و در سال 1378 فیلم آموزشی بنام «گشت بازجویی مقدماتی» را کارگردانی کرد.

حسن لفافیان در رزومه هنری خود کارگردانی همچون فیلمهای "آخرین مهلت"، "ملاقات غیرممکن"، "آبی عمیق"، "بر فراز مهر"، "بازی مهره سفید" و سریالهای "حکم رشد"، "کلبه ای در مه"، "به رنگ خاک" و ... به عنوان بازیگر حضور داشته است.

حسن لفافیان همچنین سابقه حضور در آثاری همچون فیلم "بازی مهره سفید" به عنوان بازیگر حضور داشته است.

از دیگر فعالیتهای حسن لفافیان میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
🔹ناظر کیفی در فیلم "گاهی پیش می آید"
🔹نویسنده و تدوینگر در فیلم "چشم آفتاب"

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (1)

نویسنده (1)

کارگردان (13)

تدوینگر (1)

ناظر کیفی (1)