تعداد بازدید از صفحه:

5315

تولد:

1360

ملیت:

نصرت میرعظیمی

نویسنده | بازیگر | کارگردان

متولد: 1360

نصرت میرعظیمی بازیگر تئاتر ، تلویزیون و سینما متولد ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۶۰، در تهران و فارغ التحصیل رشته بازیگری و کارگردانی تئاتر است او با بازی در نقش هوشنگ ،کارگر قالیشویی در سریال "دودکش" به مخاطبان معرفی شد.میرعظیمی بازیگری را از سالها پیش با تئاتر "حسن سنتوری" در سال 1379 آغاز کرده و اولین نقش حرفه ای خود را در سریال "در چشم باد" به کارگردانی مسعود جعفری جوزانی ایفا کرد که در نقش سرباز نیروی دریایی ظاهر شده بود.

از دیگر آثاری که در آن حضور داشته میتوان به فیلمهای "زمین خاکی (سبزدشت پایین)"، "اسب سفید پادشاه"، "دکتر 3 سوت"، "عاریه"، "یه اتفاق ساده"، "پرواز"، "طبقه دوم"، "بوی پول"، "شهرام پاپر"، "دوقلوها" و سریالهای "دودکش 2"، "خداداد"، "خوشنام"، "ساحل دوست داشتنی"، "سر دلبران"، "دیگری"، "زمانی برای عاشقی"، "پادری"، "تکیه بر باد"، "فرار بزرگ"، "قهر و آشتی" و ... اشاره کرد.

نصرت میرعظیمی سابقه حضور در نمایشهای "وزیرخان لنکران"، "وقایع اتفاقیه"، "حق با کیست"، "حسن کچل"، "الماس چاقو فروش" و مجموعه تاک شو "شبی با عبدی"، "رنگین کمان"، "تیمچه بازار" را در کارنامه هنری خود دارد.

نصرت میرعظیمی نویسندگی و کارگردانی فیلمهای کوتاه "سارینا"، "شومن" و فیلم "زمین خاکی (سبزدشت پایین)" و سریال "چپی بی رنگ" را نیز برعهده داشته است.

نصرت میرعظیمی همچنین سابقه کارگردانی نمایشهای "در امتداد عشق"، "شب بوی شرقی"، "پشت دیوار کلانتری" را نیز در کارنامه هنری خود دارد.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (10)

بازیگری (سریال) (13)

کارگردان (5)