تولد:

1361

ملیت:

مهدی علیپور

متولد: 1361

مهدی علیپور متولد 1361 بازیگر است. وی مدرک نقشه کشی صنعتی از دانشگاه آزاد تهران دارد. مهدی علیپور یک دوره تقریبا دو ساله بازیگری (از مقدماتی تا پیشرفته) را در موسسه فرهنگی هنری «کارنامه»، زیر نظر اساتید مجربی مانند رضا بهبودی، حسن فتحی و رضا کشاورز با معدل بالا و کسب رتبه اول سپری کرد. او از سال 1380 به صورت حرفه‌ای وارد فضای سینما و تلویزیون شد.
مهدی علیپور در فیلم سینمایی «پرواز 956» در سال 1385 در نقش اصلی حضور پیدا کرد. با بازی در سریال «در حاشیه 2» به کارگردانی مهران مدیری وارد فضای تلویزیون شد و تجربه جدیدی را برای خود رقم زد.
مهدی علیپور برای بازی در سریال نمایش خانگی «آسپرین» توسط دستیار کارگردان سریال به فرهاد نجفی معرفی شد. او تجربه بازی در تئاتر نیز دارد و یکی از کارهای او نمایش «اتاق ورونیکا» می‌باشد. مهدی علیپور در بخش‌های نمایشی مجموعه «کام شیرین» که یک برنامه تلویزیونی است و به شرح مشکلات اجتماعی جوانان می‌پردازد، به ایفای نقش پرداخت.

مهدی علیپور همچنین در فیلم های "مارموز"، "نهنگ عنبر۲:سلکشن رویا"، "آباجان" و سریالهای "سرجوخه"، "صبح آخرین روز"، "دخترم نرگس"، "محرمانه"، "روزهای بهتر(چهارگاه)" و ... به عنوان بازیگر حضور داشته است.

فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش (5)

سریال ها (10)

کارگردانی (0)