تولد:

1377

ملیت:

مونا اسکندری

متولد: 1377

مونا اسکندری، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون، متولد 20 مهر سال 1377 در تهران است. وی یک خواهر بزرگتر از خودش به نام مریم دارد. مریم ۷ سال از مونا بزرگتر است. مادر مونا اسکندری شاعر شعر نو است.مونا اسکندری دانش آموخته رشته گرافیک در دانشگاه هنر و معماری تهران است.مونا اسکندری از جمله بازیگرانی است که در سنین کودکی وارد عرصه هنر شده و به عنوان بازیگر تیزرهای تبلیغاتی فعالیتش را آغاز کرد. او از سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۴ در این عرصه فعالیت داشت تا اینکه در چند کار عروسکی نیز از جمله خورشید خانم نقش آفرینی کرد.

مونا اسکندری با بازی در فیلم قصر خدا به کارگردانی اقای فردی بازیگری را به صورت حرفه‌ای تر تجربه کرد و پس از آن دو فیلم کوتاه برای جشنواره بازی کرد. وی در فیلم وقت اضافه به کارگردانی مهرداد خوشبخت نیز نقش کوتاه داشته و اولین کار تلویزیونی او سریال من نه منم به کارگردانی بهروز خلجی در سال ۸۵ در کنار نیما فلاح و خانم کیمیا بابابیان و هنرمند توانا حسن پورشیرازی می باشد.

سریال مامور بدرقه به کارگردانی سعید سلطانی یکی از مهم‌ترین آثار مونا اسکندری است که پخش آن در سال ۱۳۸۷ از شبکه تهران بوده است.مونا اسکندری در "رفیق بد" در کنار ایرج طهماسب و حمید جبلی بازی کرد و همچنین در فیلمسازان کوچک و شاید برای شما هم اتفاق بیفتد و نیز نقش هایی در چند تله فیلم و چند سریال برای شبکه های استانی و اجرای دو تاتر به زبان انگلیسی از دیگر کار های اوست.

مونا اسکندری از بازیگران سریال «آچمز» به نویسندگی سعید فرهادی و کارگردانی مهرداد خوشبخت است.

فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش (2)

سریال ها (5)

کارگردانی (0)