تعداد بازدید از صفحه:

250

تولد:

1377

ملیت:

مونا اسکندری

بازیگر

متولد: 1377

مونا اسکندری، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون، متولد 20 مهر سال 1377 در تهران است. مونا اسکندری دانش آموخته رشته گرافیک در دانشگاه هنر و معماری تهران است.مونا اسکندری از جمله بازیگرانی است که در سنین کودکی وارد عرصه هنر شده و به عنوان بازیگر تیزرهای تبلیغاتی فعالیتش را آغاز کرد. او از سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۴ در این عرصه فعالیت داشت تا اینکه در چند کار عروسکی نیز از جمله "خورشید خانم" نقش آفرینی کرد. وی با بازی در فیلم "قصر خدا" به کارگردانی اقای فردی بازیگری را به صورت حرفه‌ای تر تجربه کرد و پس از آن دو فیلم کوتاه برای جشنواره بازی کرد.

مونا اسکندری در فیلم "وقت اضافه" به کارگردانی مهرداد خوشبخت نیز نقش کوتاه داشته و اولین کار تلویزیونی او سریال "من نه منم" به کارگردانی بهروز خلجی می باشد. سریال "مامور بدرقه" به کارگردانی سعید سلطانی یکی از مهم‌ترین آثار مونا اسکندری است که پخش آن در سال ۱۳۸۷ از شبکه تهران بوده است. وی در فیلم "رفیق بد" در کنار ایرج طهماسب و حمید جبلی بازی کرد.

مونا اسکندری همچنین سابقه حضور در فیلمهای "زهرمار"، "فیلمسازان کوچک"، "پر" و سریالهای "پوست شیر"، "میدان سرخ"، "پدر پسری"، "آچمز"، "هفت سنگ" را به عنوان بازیگر در کارنامه هنری خود دارد.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (4)

بازیگری (سریال) (5)