تعداد بازدید از صفحه:

242

تولد:

1364

ملیت:

سام دانشور

متولد: 1364

سام دانشور بازیگر سینما و تلویزیون متولد 24 اردیبهشت 1364 در گچساران است. دانشور از دوران راهنمایی در تئاتر های مختلف اجرا و تمرین داشت بعد از آن به اصفهان رفت و آنجا در کنار درس به کلاس بازیگری رفت. وی بازیگری را به صورت پیشرفته در کلاس های سبک متداکتینگ دکتر دلخواه آموخته است و بعد از آن نیز سال 98 مجددا در کلاسهای متد پیشرفته بازیگری لی استراس برگ دکتر مسعود دلخواه اطلاعات بازیگری خود را به روز کرده است.

اولین حضور سام دانشور مقابل دوربین برای سریال “آوای باران” در یک نقش کوتاه بوده است که به خاطر عدم رضایت خودش از اینکه نامش حتی در سایر بازیگران نیز نوشته شود خود داری کرد! او سپس در سریال “وطنم افغانستان” به ایفای نقش پرداخت. او در این سریال علاوه بر بازیگر دستیار کارگردان نیز بوده است.

وی با سریال "هم گناه" بیشتر دیده شد. دانشور در فیلم “به وقت آشوب” بازیگر نقش اول فیلم است که جدیدترین کار اوست.وی مدتی را در تاجیکستان سکونت داشته است و بعد از آن برای آموختن سینما عازم فرانسه میشود که در بلغارستان و یونان سفرش با مشکل روبه رو و مجبور به بازگشت می شود. او مدتی را در ترکیه نیز اقامت داشته است.

وی همچنین در فیلم های "مواجهه"، "رقص پا" و سریالهای "روزهای ابدی" و "رنج پنهان" به عنوان بازیگر حضور داشته است.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (2)

بازیگری (سریال) (3)