تعداد بازدید از صفحه:

424

تولد:

1360

ملیت:

مرجان قمری

متولد: 1360

مرجان قمری متولد 1360 در تهران بازیگر و کارگردان سینما ، تئاتر و تلویزیون ایران است.مرجان قمری کارشناسی تئاتر و کاردانی فیلمسازی دارد. شروع بازیگری وی از سال 77 با نمایش "حسنک کجایی" بود و فعالیت خود را با بازی در نمایش "آهوی از دست رفته" در سال 1383 ادامه داده است. وی بعد از نزدیک به 11 سال تجربه موفق در تئاتر، توانست در سال 1388 با سریال" دروازه ساعت"، جلوی دوربین رفته و وارد قاب تلویزیون شود.

سال 1392 با فیلم "عصبانی نیستم" به کارگردانی رضا درمیشیان وارد پرده سینما شود. خانم قمری موفق به دریافت جایزه بازیگری اول زن از جشنواره پلیس در سال 1383 و جایزه بازیگری اول زن از جشنواره کودک اصفهان در سال 1385 شده است.

وی همچنین در آثاری همچون فیلم های "متری شیش و نیم"، "با من حرف بزن"، "امروز"، "گنجشک و قناری"، "آدم آهنی" و سریالهای "حورا"، "آتش در گلستان"، "سیاوش"، "همگناه"، "سایه بان"، "در حاشیه 2" و ... به عنوان بازیگر حضور داشته است.

مرجان قمری همچنین سابقه حضور در فیلمهای کوتاه "بازی"، "مامی" و نمایشهای "ملکه زیبایی لنین"، "سگک"، "یاماها"، "بازرس"، "همسر چینی"، "خرس"، "ایلیا" را نیز در کارنامه هنری خود دارد.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (8)

بازیگری (سریال) (8)