تعداد بازدید از صفحه:

484

تولد:

1371

ملیت:

صحرا اسدالهی

نویسنده | بازیگر | کارگردان

متولد: 1371

صحرا اسدالهی متولد ۲۷ مرداد 1371 در تهران، بازیگر است. وی دارای مدرک لیسانس در رشته معماری از دانشگاه سوره می باشد. صحرا اسدالهی در کلاس بازیگری استاد سمندریان شرکت نموده است. وی پس از طی کردن دوران تحصیل در دانشگاه، بطور رسمی فعالیت خود را در عرصه تئاتر آغاز کرد و شروع فعالیت بازیگری اش در تلویزیون از سال ۱۳۹۳ با بازی در مجموعه تلویزیونی "گاهی به پشت سر نگاه کن" رسما شروع شد و با این مجموعه تلویزیونی پرطرفدار از قاب تلویزیون دیده شد.

وی پس از مدت زمان کوتاهی پس از پایان تحصیلاتش و اخذ مدرک بازیگری از اموزشگاه سمندریان، با بازي در فیلم سینمایی "فروشنده" به شهرت رسید.

وی در فیلم های "دلا"، "قایق کاغذی سفید"، "O2"، "خروج ممنوع"، "پسرکشی"، "آقای سانسور"، "پری سا"، "آپاندیس"، "دریاچه ماهی"، "شب لرزه" و سریالهای "زندگی زیباست"، "از یادها رفته"، "دل دار"، "بچه مهندس 2"، "عالیجناب" و ... به عنوان بازیگر حضور داشته است.

صحرا اسداللهی همچنین سابقه حضور در فیلمهای کوتاه "مورس"، "اسپاسم"، "او دو"، "لکنت"، "سِر"، "زدگی"، "بدترین بچه دنیا"، "تاریخ گذشته"، "بدل" و نمایشهای "دریبل"، "راه پله"، "فانفار"، "دراماتوژ"، "روباه"، "پس از برخورد جسم سخت با سر"، "مزون"، "بلافیگورا"، "عشق و اندوه"، "تجربه های اخیر"، "دختری در آینه" را نیز به عنوان بازیگر در کارنامه هنری خود دارد.

صحرا اسداللهی کارگردانی فیلم "ماسور" و فیلمهای کوتاه "اسپاسم"، "اتاق ماساژ"، "آرزو" و مستندهای "تست دوربین"، "دست ها قصه می سازند"، "سارو"، "گلونی"، "عباس داریوش" را نیز برعهده داشته است.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (31)

بازیگری (سریال) (17)

نویسنده (1)

کارگردان (4)