تعداد بازدید از صفحه:

367

تولد:

1331

ملیت:

رضا رادمنش

بازیگر | طراح گریم | مجری گریم

متولد: 1331

رضا رادمنش (زاده ۷ شهریور ۱۳۳۱ - بندر لنگه) چهره‌پرداز سینما اهل ایران است.وی لیسانس هنرهای نمایشی (بازیگری و کارگردانی) را در سال ۱۳۵۹ از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران دریافت کرد.فعالیت هنری را از سال ۱۳۴۸ با بازیگری در مرکز آموزش تئاتر وزارت فرهنگ و هنر فارس آغاز کرد.سال ۱۳۵۰ گروه تئاتر "تلاش" را در شیراز تشکیل داد و از جمله کارگردانی و بازیگری نمایش‌های "سفر"، "صیادان"، "حالت چطوره مش رحیم" و … را بر عهده گرفت.

سال ۱۳۵۳ برای ادامهٔ تحصیل به تهران آمد. در سال‌های ۱۳۵۸ تا ۱۳۶۱ به عنوان بازیگر با مرکز تولید تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همکاری کرد. او همچنین از سال۱۳۶۱ تا ۱۳۶۶ در واحد گریم تلویزیون فعالیت داشت.

رضا رادمنش همچنین به عنوان بازیگر در فیلمهای "پله آخر"، "توپ شوت شیشه"، "به همین راحتی"، "فقط بیست"، "رنگ و ترنج" و سریالهای "پرواز در ارتفاع صفر"، "ماه عسل"، "روشنایی های شهر"، "بامن بمان" و ... نیز حضور داشته است.

از دیگر فعالیتهای رضا رادمنش میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
🔹طراح گریم در فیلمهای "عشق + 2"، "اثیری"، "گنجشکک اشی مشی"، "ساقی"، "سنگ کاغذ قیچی"، "تردست"، "بوی خاک عطر گلاب"، "پیله سرا" ، "تقاطع"، "خانه ای در غبار"، "سوم شخص غایب"، "زادبوم"، "بی پناه"، "نیاز"، "آبادانی ها" و ...
🔹طراح گریم در سریالهای "ماه عسل"، "در قلب من"، "در پناه تو"، "این خانه دور است"، "پدرسالار"، "مزد ترس" و ...
🔹مجری گریم در فیلمهای "طوفان شن"، "اثیری"، "پیله سرا"، "تقاطع"، "تحفه ها" و ...
🔹مجری گریم در سریال "در پناه تو" و ...

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (12)

بازیگری (سریال) (4)

طراح گریم (35)

مجری گریم (6)