نام:

وحید نفر

تعداد بازدید از صفحه:

371

تولد:

1358

ملیت:

وحید نفر

متولد: 1358

وحید نفر متولد 26 آبان 1358 در تهران ، بازیگر سینما ، تئاتر و تلویزیون است. وحید نفر دارای مدرک کارشناسی بازیگری از موسسه آموزش عالی سوره تهران 1383 و کارشناسی ارشد کارگردانی تئاتراز دانشکده هنرهای زیبای تهران 1386 است. ، از جمله دیگر فعالیت های او می توان به نویسندگی ، صداپیشگی ، عروسک گردانی اشاره کرد. بصورت جدی فعالیت خود را از سال 1378 وقتی 20 ساله بود از دانشگاه شروع کرد.در سال 79 اولین بار با نمایش "سفرنامه مرجان" در جشنواره دفاع مقدس روی صحنه رفت و همین سال مسئول امور نمایش خانه دانشجو انتخاب شد و تا سال 81 در این مسئولیت فعالیت داشت.برای اولین بار در سال 82 بود که در فیلم "بیست و یک اینچ" به کارگردانی ابوذر صفاریان ، فعالیت هنری خود را در سینما آغاز کرد و با سریال "رنگ نوروزی" از شبکه 4 در سال 1386 وارد قاب تلویزیون شد.

وحید نفر فعالیت کارگردانی خود را بصورت دستیاری در سال 81 شروع کرد. سپس دستیار لباس و صحنه شد و بعد از چند تجربه دستیاری در سال 83 در مقام کارگردان نمایش "وروچن" را در جشنواره تجربه بروی صحنه برد. این بازیگر پر افتخار عرصه تئاتر تجربه زیادی در دوبله فیلم و انیمیشن و بازی های رایانه ای نیز دارد که می توان به "سیاره گنج" ، "کارخانه هیولاها" ، "گوژپشت نتردام 2"، "آواتار" و … می توان شاره کرد.

وحید نفر همچنین سابقه حضور در فیلمهای "پسرم رسول"، "بیرو"، "مصلحت"، "کشتارگاه"، "تورنا 2" و سریالهای "بیگانه ای با من است"، "بچه مهندس 4"، "نجلا"، "سلام آقای مدیر"، "بوی باران (عروس تاریکی)" و ... را در کارنامه هنری خود دارد.

وحید نفر در نمایشهای "توفان"، "شوبیل"، "شیرهای خان بابا سلطنه"، "گریز از مرکز"، "هملت و دن کیشوت"، "چل گیس" و ... نیز به عنوان بازیگر حضور داشته است.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (26)

بازیگری (سریال) (15)