تولد:

1356

ملیت:

امید محمدنژاد

بازیگر

متولد: 1356

امید محمدنژاد بازیگر و مجری تلویزیون و طراح دکوراسیون ایرانی و عکاس و مستندساز ،سفالگر ، تهیه کننده ، کارگردان ، عکاس ، مجری ، گوینده در ۲۱ فروردین سال ۱۳۵۶ در شهر کرج به دنیا آمده و پس از اتمام دوره تحصیل در مقطع دیپلم در رشته ریاضی و فیزیک وارد دانشگاه آزاد اسلامی اراک در رشته بازیگری شده و فارغ التحصیل رشته بازیگری در مقطع لیسانس می باشد .
آقای محمد نژاد از جمله هنرمندانی است که در بیشتر رشته های هنری فعالیت داشته که از جمله سفالگری صنایع دستی و اجرا و بازیگری و کارگردانی و مستندسازی و عکاسی و گویندگی رادیو را میتوان اشاره کرد.آقای امید محمدنژاد علاوه بر بازیگری در سینما به عنوان فیلمبردار و دستیار اول کارگردانی نیز فعالیت کرده و فیلم برداری و دستیار کارگردانی فیلم ” باغبان آب پاشی می کند از نگاه استاد عباس کیارستمی به تهیه کنندگی امیر سمواتی دو پلان از عباس کیارستمی و کارگردانی فیلم کوتاه و ….بر عهده داشته است.

وی در آثاری همچون فیلم های "اولین امضا برای رعنا"، "لِرد"، "زنونه"، "گشت ارشاد 3" و سریالهای "آقازاده"، "ترور خاموش"، "دیوار شیشه ای"، "هست و نیست"، "مرز خوشبختی" و ... به عنوان بازیگر حضور داشته است.

امید محمدنژاد همچنین کارگردانی فیلم "سوسن خانوم کووید ۱۹" را نیز برعهده داشته است.

فیلموگرافی (4)

سریال ها (8)

کارگردانی (0)