تعداد بازدید از صفحه:

725

تولد:

1356

ملیت:

امید محمدنژاد

دستیار کارگردان | بازیگر | کارگردان | فیلمبردار | عکاس | تهیه کننده

متولد: 1356

امید محمدنژاد بازیگر و مجری تلویزیون و طراح دکوراسیون ایرانی و عکاس و مستندساز ،سفالگر ، تهیه کننده ، کارگردان ، عکاس ، مجری ، گوینده در ۲۱ فروردین سال ۱۳۵۶ در شهر کرج به دنیا آمده و پس از اتمام دوره تحصیل در مقطع دیپلم در رشته ریاضی و فیزیک وارد دانشگاه آزاد اسلامی اراک در رشته بازیگری شده و فارغ التحصیل رشته بازیگری در مقطع لیسانس می باشد .آقای محمد نژاد از جمله هنرمندانی است که در بیشتر رشته های هنری فعالیت داشته که از جمله سفالگری صنایع دستی و اجرا و بازیگری و کارگردانی و مستندسازی و عکاسی و گویندگی رادیو را میتوان اشاره کرد.

آقای امید محمدنژاد علاوه بر بازیگری در سینما به عنوان فیلمبردار و دستیار اول کارگردانی نیز فعالیت کرده و فیلم برداری و دستیار کارگردانی فیلم ” باغبان آب پاشی می کند از نگاه استاد عباس کیارستمی به تهیه کنندگی امیر سمواتی دو پلان از عباس کیارستمی و کارگردانی فیلم کوتاه و ….بر عهده داشته است.

وی در آثاری همچون فیلم های "اولین امضا برای رعنا"، "لِرد"، "زنونه"، "گشت ارشاد 3" و سریالهای "آقازاده"، "ترور خاموش"، "دیوار شیشه ای"، "هست و نیست"، "مرز خوشبختی" و ... به عنوان بازیگر حضور داشته است.

امید محمدنژاد همچنین سابقه حضور در فیلم کوتاه "بادکنک قاتل" را نیز به عنوان بازیگر در کارنامه هنری خود دارد.

امید محمدنژاد همچنین کارگردانی فیلم "سوسن خانوم کووید ۱۹" را نیز برعهده داشته است.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (5)

بازیگری (سریال) (9)